Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00171 008430 18398971 na godz. na dobę w sumie
Tworzenie stron WWW. Biblia - książka
Tworzenie stron WWW. Biblia - książka
Autor: , Liczba stron: 672
Wydawca: Helion Język publikacji: polski
ISBN: 83-7197-665-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> komputery i informatyka >> webmasterstwo >> tworzenie stron www
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Niniejsza pozycja zawiera wszystkie informacje potrzebne do przygotowania zaawansowanej witryny internetowej. Omawiamy różne zagadnienia, poczynając od podstaw języka HTML, który będziesz wykorzystywał na wszystkich etapach tworzenia witryny internetowej, a na zaawansowanych sztuczkach, wykorzystywanych przez programistów JavaScript i autorów animacji we Flashu, kończąc.

Struktura książki

Niniejsza książka zawiera 'Szybki start', 24 rozdziały podzielone na sześć części, cztery dodatki i słowniczek.

Szybki start: 'Tworzenie witryny we Flashu' Książka rozpoczyna się od wstępnego rozdziału 'Szybki start', w którym przedstawiamy, jak wykorzystać najnowszą technologię internetową do szybkiego i łatwego tworzenia oszałamiającej witryny.

W części I omówiliśmy projektowanie witryny za pomocą języka HTML (HyperText Markup Language). Następnie przedstawiliśmy, jak z przygotowanych stron stworzyć spójną witrynę internetową oraz jak umieścić ją w sieci WWW.

W części II przedstawiliśmy, jak wykorzystać tekst, obrazki i kolor do zaprojektowania atrakcyjnego układu graficznego witryny. Omówiliśmy także kwestię harmonii poszczególnych elementów i ich funkcjonalność.

W części III zgłębiamy tajniki projektowania stron WWW za pomocą ramek oraz tworzenia dokumentów układu ramek. Omówiliśmy także tabele, wykorzystywane nie tylko w celu prezentowania danych. Rozdziały tej części przedstawiają także najnowsze trendy kaskadowych arkuszy stylów oraz wykorzystanie warstw do rozmieszczania elementów na stronie WWW.

W części IV omówiliśmy wykorzystanie formularzy do zbierania informacji od osób odwiedzających witrynę. Pokazaliśmy, jak wykorzystać programy JavaScript do tworzenia animacji i elementów nawigacyjnych, szczegółowo przedstawiliśmy program Macromedia Flash -- świetne narzędzie do tworzenia animacji. Informacje uzupełniliśmy omówieniem sposobów dodawania do stron WWW elementów multimedialnych, takich jak dźwięk i obrazy wideo.

W części V poruszamy kwestie związane z e-biznesem. Sugerujemy, jaką formę działalności wybrać oraz jak można w bezpieczny sposób akceptować płatności dokonywane za pomocą kart kredytowych. Zwracamy uwagę na wiele innych szczegółów związanych z zarabianiem pieniędzy za pośrednictwem Internetu, na przykład programy stowarzyszania.

W części VI pokazujemy, jak można poinformować świat o istnieniu naszej witryny, jak administrować witryną oraz dbać, by prezentowane informacje były aktualne. Nie pominęliśmy również kierunków rozwoju technologii sieci WWW opartych na językach XML i XHTML.

W tej książce znajdują się również cztery dodatki: 'Co znajduje się na płycie CD-ROM?', 'Specyfikacja HTML 4.01', 'Specyfikacja XHTML 1.0' oraz 'Leksykon JavaScript'. W słowniczku przedstawiliśmy różne przydatne pojęcia związane z siecią WWW i tworzeniem witryn internetowych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Tworzenie stron WWW. Biblia
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: