Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00453 006892 18448580 na godz. na dobę w sumie
Tworzenie stron WWW. Kurs. Wydanie II - książka
Tworzenie stron WWW. Kurs. Wydanie II - książka
Autor: Liczba stron: 312
Wydawca: Helion Język publikacji: polski
ISBN: 83-246-0798-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> komputery i informatyka >> webmasterstwo >> tworzenie stron www
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Dynamiczny rozwój internetu i jego coraz większy zasięg sprawiają, że witryny WWW stały się niemal obowiązkowymi wizytówkami przedsiębiorstw i organizacji. Także coraz więcej użytkowników prywatnych tworzy własne 'miejsca w sieci' prezentując na nich wykonane przez siebie zdjęcia, opisując swoje zainteresowania lub prowadząc internetowe pamiętniki zwane blogami. Na rynku oprogramowania pojawia się coraz więcej narzędzi pozwalających na tworzenie stron internetowych bez znajomości ich podstawowego budulca -- języka HTML, jednak jakość generowanego przez nie kodu często pozostawia sporo do życzenia. Znajomość znaczników HTML i umiejętność 'ręcznego' stworzenia strony WWW nadal pozostaje podstawową umiejętnością, jaką musi posiąść każdy, kto chce zaistnieć w sieci.

Dzięki książce 'Tworzenie stron WWW. Kurs. Wydanie II' opanujesz najnowszą wersję języka HTML oraz jego rozszerzoną i zunifikowaną postać -- XHTML. Nauczysz się pisać kod HTML w zwykłym edytorze tekstu. Dowiesz się, jak skonstruowane są dokumenty HTML i jaką rolę pełnią poszczególne znaczniki tego języka. Nauczysz się wprowadzać i formatować tekst, przygotowywać i osadzać w kodzie elementy graficzne oraz projektować mechanizmy nawigacji. Poznasz technologię kaskadowych arkuszy stylów, podstawy języka JavaScript oraz zasady tworzenia tabel i ramek. Dowiesz się także, w jaki sposób opublikować gotową witrynę WWW na serwerze internetowym. W książce znajdziesz również niezwykle przydatne w pracy zestawienie wszystkich znaczników języka XHTML.

Po przeczytaniu tej książki będziesz gotowy do stworzenia własnej witryny WWW. Opanowanie wiadomości w niej zawartych to pierwszy krok do zostania profesjonalnym webmasterem.

Zamiast długich tekstów -- rysunki z dokładnymi objaśnieniami.
Samodzielna nauka nigdy nie była tak prosta.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Tworzenie stron WWW. Kurs. Wydanie II
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: