Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
02212 045554 15675489 na godz. na dobę w sumie
Ucho od śledzia - ebook/epub
Ucho od śledzia - ebook/epub
Autor: , Liczba stron: 254
Wydawca: Wydawnictwo Muza Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7758-947-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> inne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Portret Leonarda Pietraszaka – niezwykłego człowieka i aktora. Obraz życia teatralnego Łodzi, Poznania i Warszawy, którego był świadkiem i uczestnikiem przez kilkadziesiąt lat pracy. Swoisty hołd złożony znakomitym postaciom polskiego teatru i filmu, które powoli odchodzą w zapomnienie...

Pułkownik Dowgird z Czarnych chmur, Karol Stelmach z 'Czterdziestolatka' czy Gustaw Kramer z obu części filmu 'Vabank' – z tymi rolami najczęściej się kojarzy.

Ale to również aktor wielu wspaniałych kreacji teatralnych: Gustaw w 'Ślubach panieńskich', Romeo w 'Romeo i Julia', Mackie Majcher w 'Operze za trzy grosze', Naczelnik w 'Policji', Don Juan w 'Nocy z Don Juanem', które stworzył na deskach teatrów poznańskich i warszawskiego Ateneum.

To jednak przede wszystkim cudowny, ciepły, pełen pasji człowiek. W tej książce po raz pierwszy odważnie zdecydował się zmierzyć z tym, co w jego życiu było najtrudniejsze: z dzieciństwem spędzonym w wojennej Bydgoszczy, biedą, przedwczesną śmiercią matki, trudnymi relacjami z ojcem i z synem oraz cechami charakteru, które odziedziczył w genach, a z którymi całe życie próbuje walczyć. Dowiemy się, dlaczego nie został bokserem, co uratowało go przed wojskiem i kto obudził w nim pasję kolekcjonera obrazów. O tym, czy można na niego liczyć w przyjaźni, zdradzi Wiesław Ochman, jakim jest partnerem na scenie opowiedzą Elżbieta Starostecka, Ewa Wiśniewska i Grzegorz Damięcki. Te opowieści przeplatane będą barwnymi i wciągającymi anegdotami z bogatego życia filmowego i teatralnego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Ucho od śledzia
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: