Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00196 003596 18666000 na godz. na dobę w sumie
Uprawnienia Policji w trakcie prowadzenia czynności w spółce z o.o. - ebook/pdf
Uprawnienia Policji w trakcie prowadzenia czynności w spółce z o.o. - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 30
Wydawca: Wiedza i Praktyka Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-269-2809-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> inne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Uprawnienia kontrolne policji są uregulowane w ustawie z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz.U. z 2007 r. nr 43, poz. 277). W granicach swych zadań policja w celu rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw i wykroczeń wykonuje w spółce z o.o. czynności:

Wykonuje również czynności na polecenie sądu, prokuratora, organów administracji państwowej i samorządu terytorialnego w zakresie, w jakim obowiązek ten został określony w odrębnych ustawach. Przeprowadzanie czynności policyjnych w spółce z o.o. zawsze wiąże się faktami i ich interpretacją. Fakty to inaczej miejsce zdarzenia. Jednak moment wkroczenia organu procesowego na teren spółki z o.o. stanowi zawsze fazę interpretacji. Dlatego warto wiedzieć, jakie są granice takiej interpretacji.

 

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Tytuł ebooka Uprawnienia Policji wpisujesz i zadajesz styl w trakcie prowadzenia Tytuł ebooka czynności w spółce z o.o. Autor Przemysław Gogojewicz w razie potrzeby podtytuł 1BQ18 Miejsce na numer produktowy Policja w spółce z o.o. Wstęp Przeprowadzanie czynności w spółce z o.o. przez Policję wyróżnia to, że do momentu wykrycia przestępstwa przeprowadzane są niejawnie i bez wiedzy kontrolowanego. Oznacza to, że przedsiębiorca zazwyczaj nie wie o tym, iż prowadzona jest w stosunku do niego kontrola policyjna i w związku z tym nie ma możliwości podejmowania jakichkolwiek działań w toku tych czynności. Uprawnienia Policji Uprawnienia kontrolne Policji są uregulowane w ustawie z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz.U. z 2007 r. nr 43, poz. 277). W granicach swych zadań Policja w celu rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw i wykroczeń wykonuje w spółce z o.o. czynności: 1) operacyjno-rozpoznawcze, 2) dochodzeniowo-śledcze, 3) administracyjno-porządkowe. 2 Policja w spółce z o.o. Wykonuje również czynności na polecenie sądu, prokuratora, organów administracji państwowej i samorządu terytorialnego w zakresie, w jakim obowiązek ten został określony w odrębnych ustawach. Przeprowadzanie czynności policyjnych w spółce z o.o. zawsze wiąże się faktami i ich interpretacją. Fakty to inaczej miejsce zdarzenia. Jednak moment wkroczenia organu procesowego na teren spółki z o.o. stanowi zawsze fazę interpretacji. Dlatego warto wiedzieć, jakie są granice takiej interpretacji. Legalność działania Policji Organy Państwa takie jak Policja mogą działać wyłącznie na podstawie kompetencji udzielonych im przez system prawny i w działaniu tym nie mogą przekraczać prawa podczas dokonywania swoich czynności na terenie spółki z o.o. Normy prawne określają kompetencje organów władzy, ich zadania i tryb postępowania, wyznaczając tym samym granice ich aktywności. Działanie podejmowane bez podstawy prawnej albo jej przekroczenie powoduje zakwalifikowanie zachowania Policji jako nielegalne. Wyniki takich działań, jako naruszających obowiązujące normy prawne, nie mogą stanowić podstawy ustaleń faktycznych w postępowaniu karnym. Nie mogą być wykorzystywane w procesie dowody, które nie zostały uzyskane w wyniku kontroli rozmów prowadzonej z zachowaniem ustawowych warunków, gdyż 3
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Uprawnienia Policji w trakcie prowadzenia czynności w spółce z o.o.
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: