Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00121 003095 18774642 na godz. na dobę w sumie
WENECJA. PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA. Miniprzewodnik po mniej znanych zakątkach miasta - ebook/pdf
WENECJA. PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA. Miniprzewodnik po mniej znanych zakątkach miasta - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-8-3785-3430-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> przewodniki turystyczne po krajach
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Serenissima ma od wieków niebywałą siłę przyciągania. Niewiele jest osób, które potrafią oprzeć się sławie jej romantyczności i nie marzą o spędzeniu chociażby jednego dnia wśród kanałów Wodnego Miasta. Wenecja, świadoma swojej wartości i roztaczanego uroku, nie odsłania się jednak przed podróżnym od razu. By dobrze ją poznać, trzeba pozwolić sobie na niespieszne błądzenie pośród stu siedemdziesięciu kanałów i trzech tysięcy uliczek miasta.


Do takich powolnych spacerów, idealnie nadaje się miniprzewodnik „Wenecja po drugiej stronie lustra”, który pokazuje miasto z nieco innej strony niż ta powszechnie znana, turystyczna. Jak pisze autorka „… To trochę tak, jakby zdjąć z oblicza Wenecji rozsławioną karnawałową maskę i zobaczyć jej prawdziwą, pozbawioną zdobień twarz…”

 
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Wenecja Po drugiej stronie lustra Miniprzewodnik po mniej znanych zakątkach miasta www.autostradadelsole.com Tekst: Kamila Kowalska Zdjęcia: Alessandra Borri: (str. 18) Alfredo Borri: (okładka, str. 49-50) Dimitri Capuani: (str. 3-12, 19-20, 23-26, 41-42, 47-48) Kamila Kowalska: (str. 13-17, 21-22, 30, 32, 34, 36, 38, 40) Francesca Leonardi: (str. 49 – fot. Autorki) 123rf.com: (str. 43-44 i 46) Opracowanie graficzne: Konstancja Czarny Wydawca: Blog Autostrada del Sole (www.autostradadelsole.com) © Copyright 2016, Kamila Kowalska blog Autostrada del Sole Publikacja stanowi własność intelektualną Autora. Wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody Autora jest zabronione. Kamila Kowalska Wenecja. Po drugiej stronie lustra. Miniprzewodnik po mniej znanych zakątkach miasta Rzym, 2016 Wenecja. Po drugiej stronie lustra. Spis treści 4 Spis treści 06 Kilka słów o Wodnym Mieście 14 Symbole i tematy związane z Wenecją 20 Rozmaitości weneckiego życia codziennego 26 Spacerownik po dzielnicach 42 Weneckie kulinaria 44 Zakupowe szaleństwo 45 Na zakończenie 49 O mnie Serenissima to przede wszystkim wodny świat. Poznawanie miasta z tej właśnie perspektywy przybliża podróżnego do tutejszej codzienności. Wszystko, co w powszechnej świadomości kojarzy się z ruchem kołowym, tutaj przenosi się na taflę wody. Wenecja. Po drugiej stronie lustra. Kilka słów o Wodnym Mieście 6 Kilka słów o Wodnym Mieście Powrót do spisu treści Powrót do spisu treści Wenecja. Po drugiej stronie lustra. Kilka słów o Wodnym Mieście 8 Przewodnik „Wenecja po drugiej stronie lustra” chce pokazać to miasto z innej strony niż turystyczna. Mianowicie z tej, gdzie nie słychać gwaru turystów, nie trze- ba przeciskać się w tłumie, można za to przechadzać się po labiryncie wąskich uliczek, wsłuchując się w wenecką ciszę, przerywaną jedynie dźwiękiem kościel- nych dzwonnic. To trochę tak, jakby zdjąć z oblicza Wenecji rozsławioną karnawałową maskę i zobaczyć jej prawdziwą, pozba- wioną zdobień twarz. kto Przewodnik po Wenecji, który nie wspo- mina słowem o jej największych zabyt- kach, może budzić pewne zastrzeżenia. Świadomie pójdę jednak w tym kierun- ku, pomna słów chorwackiego pisarza Predraga Matvejević’a, który pisał, że: Ten, znowu opisuje Bazylikę i Plac Świętego Marka albo Kampanilę, kościół Santa Maria della Salute, Ca d’Oro, Ponte dei Sospiri, tradycyjny karnawał, regaty historyczne, sławną galerię dożów Bucintoro i tak dalej, nie wie, na co się naraża: udaje się to rzadko, może raz na całe pokolenie, dwa, trzy razy na sto lat. Zatem te najsłynniejsze perły Wenecji, które zawładnęły powszechną świado- mością na kanwie filmów, literatury i ma- larstwa, niech przemówią same, przede wszystkim do wzroku. Do ich podziwiania zachęcam jednak, w miarę możliwości, o poranku lub późnym wieczorem: praw- dziwe piękno tych miejsc widać dopiero wtedy, gdy nie przesłaniają ich tłumy.
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

WENECJA. PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA. Miniprzewodnik po mniej znanych zakątkach miasta
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: