Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00347 006958 18466434 na godz. na dobę w sumie
Windows Server 2003. Rejestr systemu - książka
Windows Server 2003. Rejestr systemu - książka
Autor: Liczba stron: 552
Wydawca: Helion Język publikacji: polski
ISBN: 83-7361-662-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> komputery i informatyka >> systemy operacyjne >> windows server
Porównaj ceny (książka, ebook (-88%), audiobook).

W systemie Windows rejestr jest magazynem danych związanych z niemal wszystkimi funkcjami i komponentami systemu oraz sprzętu. Stanowi jednocześnie 'wrota' umożliwiające dostosowywanie działania systemu do różnych potrzeb i optymalizowanie jego wydajności. Pliki rejestrów wszystkich systemów z rodziny Windows XP/2000/NT mają analogiczną strukturę, ale istnieje między nimi sporo różnic, wynikających z konstrukcji jądra systemu. System Windows 2003 Server jest oparty na jądrze znacznie bardziej rozbudowanym niż w poprzednich wersjach. Z tego właśnie powodu w jego rejestrze pojawiło się wiele nowych wpisów. Wszystkie nowe funkcje zastosowane w systemie Windows Server 2003 mają swoje odzwierciedlenie w rejestrze.

Książka 'Windows Server 2003. Rejestr systemu' opisuje najważniejsze komponenty pliku rejestru systemowego najnowszej wersji Windows. Omawia podobieństwa i różnice, które występują pomiędzy rejestrami różnych systemów Windows. Przedstawia także metody archiwizowania i przywracania rejestru oraz najważniejsze wskazówki dotyczące innych aspektów przetwarzania rejestru. Znajdziesz w niej informacje dotyczące dostosowywania i optymalizacji rejestru systemu Windows Server 2003 oraz omówienie rozszerzeń systemów Windows XP/Server 2003, poprawiających ich niezawodność.

Dzięki odpowiednio przeprowadzonym modyfikacjom rejestru można znacznie zwiększyć wydajność systemu. Wiadomości zawarte w tej książce pomogą Ci to zrobić.

O autorze:
Olga Kokoreva jest konsultantem z dziedziny informatyki i specjalistką w zakresie wsparcia technicznego dla użytkowników. [więcej...\

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Windows Server 2003. Rejestr systemu
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: