Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00208 003814 18767717 na godz. na dobę w sumie
Winnetou. Tom 2 - ebook/epub
Winnetou. Tom 2 - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Zielona Sowa Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-650-646-8 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży >> młodzieżowe >> powieści przygodowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Choć czasy Dzikiego Zachodu bezpowrotnie minęły, nie zmieniliśmy się przecież aż tak bardzo. Kto z nas nie chciałby przeżyć wielkiej przygody, która spotkała dzielnego Winnetou i jego przyjaciół?

Drugi tom powieści Karola Maya, która przeszła już do klasyki literatury młodzieżowej. Wraz z jej bohaterami przenosimy się na Dziki Zachód. Tam kończą się walki pomiędzy osadnikami amerykańskimi a Indianami. Historia jest jednak tylko tłem dla ukazania niezwykłej przyjaźni zdolnej pokonać różnice kulturowe i religijne.
Winnetou to szlachetny wódz Apaczów. Śmierć ojca stała się punktem zwrotnym w jego życiu. Został przywódcą plemienia, odpowiedzialnym za jego losy. Musi zapobiec grożącej mu zagładzie. Pewnego dnia ratuje córkę Leśnego Niedźwiedzia i zakochuje się w niej bez pamięci. Nie cieszy się jednak szczęściem długo, gdyż wraz ze swoim przyjacielem, traperem Old Shatterhandem wyrusza na pomoc Ponkom napadniętym przez bandytów. Czy zdoła uratować plemię sprzymierzone z Apaczami i czy sam uniknie śmiertelnego niebezpieczeństwa?
„Winnetou” to trzytomowa powieść, na której wychowały się całe pokolenia młodych czytelników spragnionych przygód i zafascynowanych tajemniczym Dzikim Zachodem. Z pewnością zachwyci wszystkich, którzy pragną zetknąć się z intrygującym światem, w którym królują lojalność, odwaga i braterstwo.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Winnetou. Tom 2
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: