Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00051 004046 18652931 na godz. na dobę w sumie
Wojna i terpentyna - ebook/epub 2R
Wojna i terpentyna - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Marginesy Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-528-203-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> pamiętniki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Niezwykle sugestywny, wzruszający fresk. Przedstawia losy człowieka, które marzył o tym, by zostać artystą, lecz w jego życie wkroczyła wielka historia. Powieść, która w samej Holandii miała 12 wydań.

Na krótko przed śmiercią Urbain, dziadek Stefana Hertmansa, przekazał mu kilka zeszytów. Były to dzienniki, w których zapisał swoje życie. Wnuk obiecał, że zrobi coś z tym materiałem, choć dramatyczne historie rodzinne zasłyszane w dzieciństwie sprawiły, że przez wiele lat bał się zajrzeć do tekstu. W końcu to zrobił. Ich lektura uświadomiła mu, że musi opisać losy dziadka naznaczone biedą, strasznymi doświadczeniami żołnierza frontowego w czasie I wojny światowej, a po wojnie – przedwczesną śmiercią jego wielkiej miłości.
Hertmans stworzył wspaniałą opowieść o okrucieństwie, strachu i przemocy, ale także o odwadze, nadziei i sile potrzebnej do przetrwania. To nie tylko wyjątkowy zapis nieco zapomnianej, ale jakże bogatej historii Flandrii, to także powieść o ukrytej pasji i o tym, co wojna może uczynić z duszą skromnego, ale niezwykłego człowieka.
„Wojna i terpentyna” to fascynujący obraz życia człowieka, które zbiegło się z tragediami XX wieku – oraz pośmiertna, niemal mityczna próba pozwolenia, aby to życie wybrzmiało.
Książka uhonorowana „Flemish Culture Prize for Literature” („Nagrodą Kultury Flamandzkiej w kategorii Literatura”) w 2014 roku.

„Najlepszy utwór prozatorski 2013 roku, najlepsza książka o I wojnie światowej i nadzwyczaj wzruszająca, świetnie skonstruowana historia rodzinna, obejmująca pięć pokoleń” – „De Groene Amsterdammer”

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

soy-como-el-viento.blogspot.com Myśli i słowa wiatrem niesione: Stefan Hertmans "Wojna i terpentyna" Pamięć ma znaczenie
klub-aa.blogspot.com Klub A+A. Ambrose i Andrew Vysotsky: Stefan Hertmans "Wojna i terpentyna" czyli Opowieść o dziadku malarzu i wojaku

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Wojna i terpentyna
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: