Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00517 008951 11221025 na godz. na dobę w sumie
Wszystkie nasze pozycje - ebook/pdf
Wszystkie nasze pozycje - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 84
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok Język publikacji: polski
ISBN: 978-8-3790-0602-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poezja
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

„Wszystkie nasze pozycje” Piotra Sitnika to zbiór wierszy, w których autor skupia się na kruchości więzi międzyludzkich, meandrach psychiki człowieka zmęczonego codziennością, a także w zawoalowany sposób wyraża zniesmaczenie wydarzeniami politycznymi.

Od gorzkich historii z dzieciństwa poprzez ulotne wybuchy euforii po rozczarowanie światem ludzkich uczuć, kończąc na ucieczce w świat wyimaginowany – autor zabiera czytelnika w podróż po skrajnych emocjach. Utrata przyjaciela, metamorfoza ukochanej osoby, alienacja istotnych grup społecznych na scenie politycznej, zabieranie głosu mniejszościom, kapryśne podejście do seksu i ludzkiej fizjologii – w tym maglu sprzecznych nastrojów uwypuklony zostaje wszędobylski sceptycyzm i ironia, celebracja śmieszności i ułomności wszystkiego, co ludzkie.

Inne tematy poruszane w tomiku przez Piotra Sitnika to m.in.: krytyka rozwoju umysłowego współczesnego pokolenia, krytyka nurtów myślowych deklarujących odkrycie odpowiedzi na najważniejsze pytania ludzkiego istnienia i tęsknota za lepszym życiem, które trudno zdefiniować w obliczu braku odpowiednich punktów odniesienia.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Wszystkie nasze pozycje
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: