Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00588 010733 20676647 na godz. na dobę w sumie
Wybory - ebook/epub
Wybory - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 183
Wydawca: Oficyna Wydawnicza RW 2010 Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63598-44-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Zbiór siedmiu pełnych ciepła i humoru nowelek, opowiadających o dorastaniu, przyjaźni, miłości i podejmowaniu decyzji: tych błahych i tych na całe życie. Coś dla młodszych i starszych, dla dziewcząt i chłopaków, dla wszystkich, którzy nie wstydzą się swoich uczuć.

Tytułowe Wybory to historia rozgrywki między prymuską Zosią a nonszalanckim Antkiem Romanem, dwojga imion, z których jedno jest nazwiskiem. Oboje, nieco wbrew sobie, zostają wmanewrowani w wybory na przewodniczącego samorządu szkolnego. Kto wygra?

Pyzo, wróć: pulchna Helena, zwana Pyzą, nie ma kompleksów, a jej życie biegnie szczęśliwym, choć nieco samotnym torem. Do czasu gdy poznaje patykowatego Metodego, zwanego Długim. Co wyniknie z tego spotkania? Czy Pyza oszaleje i zacznie się... odchudzać?

Dziennik, pryszcze i cudze sekrety: opowiadanie o problemach dojrzewania, tych fizycznych i tych duchowych. Oraz o tym, czym się kończy śledzenie cudzych tajemnic, oraz czym grozi kradzież klasowego dziennika.

Działka, moja zmora: każdy, kto był ciągany przez rodziców na działkę, gdzie tyrał jak wyrobnik, doskonale zrozumie bunt bohaterki.

Wakacje w siodle: paczka kumpli decyduje się na aktywne wakacje. Na Ranczu spotkają kogoś, kogo absolutnie nie spodziewali się tam spotkać. Ucząc się jazdy konnej, poznają samych siebie. Lecząc odciski i zakwasy, uczą się przyjaźni, miłości, poświęcenia, odwagi, wytrwałości.

Korepetycje z przyjaźni: Majka wyciąga z kłopotów największe matematyczne matoły. Ale i ona potrzebuje korepetycji – z uwodzenia. W poznawaniu sekretów płci brzydkiej pomaga jej polonista Wojtek. W zamian Majka zgadza się przygotować do matury jego kolegę, uroczego Czarka. Cóż wyniknie z tych nauk? Czym skończy się studenckie qui pro quo?

Smok i dziewica: Justyna mogłaby być szczęśliwą młodą kobietą... gdyby nie dziadek, który od lat odstrasza od lat niej wszystkich kawalerów. Rycerzy – pretendentów do jej serca i ręki – było wielu, ale żaden nie pokonał sprytnego staruszka, strzegącego cnoty swej wnuczki jak smok skarbów. Czy ktoś go w końcu wyjdzie zwycięsko z potyczki?

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Wybory
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: