Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00424 008841 20975316 na godz. na dobę w sumie
Wyspy komfortu. Krótka opowieść o ludzkich postawach - ebook/pdf
Wyspy komfortu. Krótka opowieść o ludzkich postawach - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 40
Wydawca: OSM CONSULT Język publikacji: polski
ISBN: 978-8-3938-5524-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> psychologia i filozofia >> rozwój intelektualny
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Ta historia w sposób metaforyczny obrazuje nastawienie i zachowania ludzi w kontekście tego, do czego przyzwyczajamy się w życiu oraz tego, co jest dla nas nowe.

Pokazuje też różne sposoby myślenia dotyczące trzymania się swojej strefy komfortu i wychodzenia z niej, a także tego, jak traktujemy nasze obawy: czy stają się one dla nas przeszkodą, blokadą czy może informacją.

W tej historii każdy odnajdzie elementy swojego sposobu myślenia, a także swoich zachowań. To, czy wyciągniesz z tego wnioski i podejmiesz działania, zależy tylko od Ciebie!

Kamila Kruk - trenerka rozwoju osobistego i coach. Projekt menadżerka i kobieta przedsiębiorcza. Autorka programów szkoleniowych i inicjatorka wielu projektów, dzięki którym pomaga ludziom rozwijać się, przełamywać swoje ograniczenia, świadomie budować swoje życie i cieszyć się nim.

Kamila pomaga im żyć odważniej, z energią, pasją i radością. Od 2005 roku jej artykuły ukazują się w czasopismach i portalach internetowych związanych z tematyką rozwoju osobistego i zawodowego, motywacji i coachingu. Jest również założycielką i redaktorką naczelną ogólnopolskiego portalu Świat Coachingu.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

K A M I L A K R U K WYSPY KOMFORTU KRÓTKA OPOWIEŚĆ O LUDZKICH POSTAWACH 2 0 1 4 Już jako dziecko uwielbiałam historie i bajki, ale dopiero prowadzenie szkoleń i sesji coachingo- wych uświadomiło mi ich niesamowitą moc. Stosuję je podczas swojej pracy i z zachwytem (połączonym z fascynacją) obserwuję, jaki jest ich wpływ na ludzi. To właśnie porównania strefy komfortu do wyspy używałam bardzo często w mojej pracy. Wielokrotnie sły- szałam, że to metafora, która najlepiej trafia do uczestnika szkolenia – jest tym, czego on w danej chwili potrzebuje – oraz że więcej osób powinno ją poznać. Gdybym miała powiedzieć, jak doszło do powstania tej opo- wieści, pewnie musiałabym połączyć wiele kropek. Książka Kto zabrał mój ser?, którą uwielbiam i która jest dla mnie świa- dectwem, że takie metaforyczne historie czasem lepiej do nas trafiają, niż podręczniki i poradniki. Książki T. Pratchetta, polecone przez Justynę, które zagościły u mnie na dłużej. Praca z metaforami podczas szkoleń z coachingu z Krystyną. Warsz- taty z Asią i historia o zającu, którą przeczytała jako wstęp do szkolenia. Rozmowa z Olgą o tym, co jest „moje”. Nieustanny 7 doping Marcina, jak mantrę powtarzającego: „Napisz książkę”. Spotkania z ludźmi, szkolenia, sesje coachingowe, a przede wszystkim metafora wyspy. Dlatego zapraszam Cię do świata wyobraźni i metafor. Liczę, że w tej na pozór zwykłej i prostej opowieści, odnajdziesz inspirację do przemyśleń, a następnie do działania, które przy - bliży Cię do osiągania coraz to większych rzeczy. Kto wie, może nawet wśród opisanych bohaterów odnajdziesz... siebie. Radości z czytania życzy Kamila ps. Podobieństwo do osób i zdarzeń nie jest przypadkowe – było zamierzoną intencją autorki. Wstęp Ta historia dzieje się gdzieś na świecie. tuż przy Tobie, a zarazem po drugiej stronie globu. Można ją zaob- serwować wszędzie, gdyż wokół nas żyją Pełni Potencjału Ludzie. Pomyśl, że właśnie teraz na świecie istnieje Archipelag Wysp Komfortu. Panem każdej z nich jest Pełen Potencjału Człowiek. Jak to z wyspami bywa, każdą otacza woda, która przy brzegu jest płytka, a im dalej, tym staje się coraz głębsza. Można też zaobserwować pływające w wodzie stworzenia. Każdy Pełen Potencjału Człowiek lubi swoją wyspę, jest do niej przywiązany i wie, że nie może jej zmienić na żadną inną. Ponadto wpływa na nią swoimi działaniami. Na samym początku swego życia każdy Pełen Potencjału Człowiek dostał taką samą wyspę. Jednak z czasem zaczęły się one inaczej rozwijać – wraz z wchodzeniem w dorosłość Pełen Potencjału Człowiek staje się bardziej świadomy, ale, niestety, często też traci poczucie pełni swojego potencjału.
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Wyspy komfortu. Krótka opowieść o ludzkich postawach
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: