Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00316 007572 20702840 na godz. na dobę w sumie
Wyznania przemytników ludzi - ebook/epub
Wyznania przemytników ludzi - ebook/epub
Autor: , Liczba stron:
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788380311091 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> publicystyka >> wywiad
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Wstrząsająca książka kryminologa i reportera, którzy przemierzyli główne szlaki nielegalnej imigracji. Szokujący obraz najbardziej bezwzględnego na świecie biura podróży.

Za dziesiątkami tysięcy imigrantów, którzy przybywają co roku do Europy, stoi cały przemysł – niemal tak dochodowy jak handel narkotykami. Uczestniczą w nim nie tylko drobni przestępcy, ale przede wszystkim prawdziwi specjaliści od zbrodni – mężczyźni w dwurzędowych garniturach, biznesmeni osiągający ogromne zyski. W książce „Wyznania przemytników ludzi” to właśnie oni zabierają głos.

„Raz trafił mi się taki zbyt pobudzony Tunezyjczyk. Przed wejściem na łódź, mój asystent znalazł u niego schowane w ustach ostrze brzytwy. Wiecie do czego służy, nie? Jeśli potrafisz trzymać je w ustach i się nie skaleczyć, wyciągasz je w odpowiednim momencie językiem i tniesz twarz tego, kto przed tobą stoi. Ten typ pochodził z Kafsy, miasta położonego niedaleko, w pobliżu granicy z Algierią. To bardzo, bardzo biedne tereny. Miał jakieś dwadzieścia sześć, siedem lat, był potężny, ale przede wszystkim wciąż ruszał rękami. Powiedziałem, żeby się uspokoił, bo inaczej wepchnę go do wody. Nic z tego. Chwyciłem go więc za szyję i walnąłem dwa razy w nos. Złamałem mu go. Krwawił jak zarżnięta koza. Potem wrzasnąłem do pozostałych, że skończą tak samo. Podziałało. Wszyscy siedzieli cicho i spokojnie. On pozostał związany i płakał aż do Lampedusy” – fragment książki

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Wyznania przemytników ludzi
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: