Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00284 005280 12757269 na godz. na dobę w sumie
Wzrost - ebook/epub
Wzrost - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 330
Wydawca: MT Biznes Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7746-587-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> ekonomia, biznes, finanse
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Dziesięcioletnie badanie, które doprowadziło do odkrycia sekretu wzrostu i rentowności.

Firmy, które koncentrują się na podnoszeniu jakości życia ludzi, odnotowują wzrost na poziomie trzykrotnie wyższym niż konkurencja i uzyskują wyniki znacznie powyżej średniej rynkowej. Dominują w swoich kategoriach i mogą maksymalizować zyski w długim okresie.

Na podstawie wyjątkowej dziesięcioletniej analizy wzrostu 50 tysięcy marek Jim Stengel pokazuje, że w przypadku pięćdziesięciu najlepszych firm świata – tak zróżnicowanych jak Method, Red Bull, Lindt, Petrobras, Samsung, Discovery Communications, Visa, Zappos oraz Innovent – występuje zależność przyczynowo-skutkowa pomiędzy umiejętnością odwoływania się do podstawowych ludzkich emocji, nadziei, wartości i poczucia sensu a wynikami finansowymi. Z badania wynika, że w pierwszej dekadzie XXI wieku inwestycja w te firmy – w grupę „Stengel 50” – przyniosłaby czterokrotnie wyższy zwrot niż inwestycja w spółki S&P 500.

Książka Wzrost opiera się na bezprecedensowych badaniach empirycznych, dla których impulsem stały się obserwacje firm rozwijających się szybciej niż P&G (Stengel prowadził je jako globalny dyrektor ds. marketingu firmy Procter & Gamble). Po odejściu ze stanowiska w 2008 roku Stengel, we współpracy z globalną firmą badawczą i konsultingową Millward Brown Optimor, opracował założenia nowego projektu badawczego. Badanie to miało na celu analizę zależności między zaangażowaniem, lojalnością i skłonnością klientów do promowania marki a wynikami finansowymi firmy w dziesięcioletnim okresie.

Następnie w ramach dalszych dociekań badacze postanowili przyjrzeć się „czarnej skrzynce” w postaci umysłu konsumenta. Odwołali się do badań neurobiologicznych, aby obserwować poziom zaangażowania klienta i mierzyć jego podświadome reakcje. Na tej podstawie chcieli ustalić, czy najlepsze firmy wyodrębnione w ramach Stengel Study w większym stopniu niż pozostałe przedsiębiorstwa kojarzą się ludziom z ideałami.
Książka Wzrost w umiejętny sposób wplata ponadczasowe prawdy o ludzkim zachowaniu i wartościach w praktyczny model biznesowy, który opisuje, w jaki sposób można odkrywać, budować, upowszechniać, tworzyć i oceniać swój ideał. Odwołując się do barwnych historii z własnego doświadczenia, a także przyglądając się z bliska sukcesom marek takich jak Pampers, Discovery Channel, Jack Daniel’s czy Zappos, autor książki Wzrost łamie dla nas szyfr sukcesu w biznesie XXI wieku.

Jim Stengel jako globalny dyrektor ds. marketingu w latach 2001–2008, stał na czele inicjatywy, która miała doprowadzić do skupienia marek Procter & Gamble wokół szczytnych ideałów. Od 2008 roku jest dyrektorem generalnym Jim Stengel Company, think tanku i firmy konsultingowej, która zajmuje się działalnością badawczą, kształtowaniem trendów myślowych i generowaniem wzrostu poprzez wdrażanie modelu biznesowego opartego na ideałach. Poza tym wykłada również na UCLA Anderson School of Management i zasiada w zarządzie Motorola Mobility oraz AOL. Jego teksty ukazywały się na łamach „Harvard Business Review”, a ostatnio magazyn „Fortune” nominował go do grona First Executive Dream Team. Jim i jego żona Kathleen mieszkają w Cincinnati w stanie Ohio oraz w Coronado w Kalifornii.
Więcej informacji na temat możliwości zmiany przesłania biznesowego można znaleźć na stronie www.facebook.com/jimstengelideals.

 

Łącząc systematyczność naukowca z talentem gawędziarza, Jim Stengel stworzył genialną książkę – lekturę obowiązkową, która doskonale odzwierciedla rzeczywistość naszych czasów.
Adrianna Huffington

Czytając książkę Wzrost, można odnosić się do kwestii ideałów i ich praktycznej wartości z pewnym sceptycyzmem. Po chwili wszakże czytelnik czuje się zaintrygowany – i przekonuje się do tej koncepcji. Jim Stengel (…) przytacza konkretne, jednoznaczne liczby na poparcie swoich tez.
Sir Martin Sorrell, dyrektor generalny WPP

Wzrost to zestaw przyborów, dzięki któremu można wykorzystać ideały jako (…) źródło przewagi i trwałego wzrostu.
Robert A. McDonald, prezes, przewodniczący zarządu oraz dyrektor generalny Procter & Gamble

Epokowe wydarzenie, książka idealnie dostosowa

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Wzrost
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: