Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00111 008395 18398864 na godz. na dobę w sumie
XSLT. Vademecum profesjonalisty - książka
XSLT. Vademecum profesjonalisty - książka
Autor: Liczba stron: 536
Wydawca: Helion Język publikacji: polski
ISBN: 83-7197-635-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> komputery i informatyka >> webmasterstwo >> xml i xslt - programowanie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
'XSLT. Vademecum profesjonalisty' to książka o transformacjach rozszerzalnego języka arkuszy stylów (Extensible Sytlesheet Language Transformations). XSLT służy wyłącznie do transformacji dokumentów XML do innych dokumentów XML lub do innego rodzaju dokumentów. Ostatnio stał się on bardzo popularnym tematem. Ta książka jest najbardziej kompletnym i przystępnym źródłem informacji na temat XSLT i zawiera więcej informacji o XSLT niż jakakolwiek inna książka.

Wiele książek o XSLT koncentruje się tylko na transformacjach 'XML na HTML'. Transformacje 'XML na XML' stają się bardzo ważne i już niedługo, gdy tylko wzrośnie popularność XML, będą ważniejsze od transformacji 'XML na HTML'. W tej książce i pokazane są transformacje XSLT z XML do: XML, HTML, XHTML, RTF, zwykłego tekstu, JavaScript, baz danych opartych na SQL i XSL-FO (rozszerzalny język arkuszy stylów formatujących obiekty -- Exstensible Stylesheet Language Formatting Object).

Aby w całości omówić XSLT, opisane są tutaj wszystkie dostępne elementy XSLT, jak również ich atrybuty oraz wszystkie funkcje XSLT i XPath, których można użyć w arkuszach XSLT.

Znajdują się tu również setki działających przykładów. Jest to bez wątpienia najlepszy sposób na to, aby zobaczyć, jak działa XSLT. Jeżeli coś nie jest dość jasne w treści książki, zawsze można spojrzeć na znajdujący się obok przykład, ponieważ działające, kompletne przykłady znajdują się prawie we wszystkich miejscach książki

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

XSLT. Vademecum profesjonalisty
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: