Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00246 005867 19964757 na godz. na dobę w sumie
Zaczekaj - ebook/pdf
Zaczekaj - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 47
Wydawca: Goneta Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63783-11-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poezja
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

 

Tomik poezji, mówiący o uczuciach w ogóle, piętnujący zło jako takie, spotykane w naszym życiu i gloryfikujący to, co w nas dobre. Niestety, tych złych jakże ludzkich cech w nas samych jest więcej.

W tomiku niniejszym są też krótkie refleksje całkiem nie rymowane, punktujące to, co w miłości jest istotne i to nie tylko to, co najpiękniejsze, a skrywane w naszych wnętrzach. Jest tu serce przedstawione jako skazaniec, a także ogród szczęścia utkany na byłym poligonie uczuć. Pada pytanie, ile kosztuje szczęście w swoistym Sklepie, bo przecież w obecnym zabieganym świecie wszystko jest na sprzedaż, szczęście też. A my sami nie potrafimy go odnaleźć, więc szukamy go między jednym zakupem a drugim.

Spotykamy tu też słowo o chorobie, niszczącej człowieka i doprowadzającej do śmierci, ale słowo to przekazane jest w formie… listu od Nowotworu do instancji wyższej, gdzie nadawca chwali sobie wywczasy w Skórze. Jest też na końcu swoiste pożegnanie autora, jakby zamieszkał właśnie już w kwaterze na cmentarzu swoich uczuć. Niema prośba o pamięć o żywych i umarłych.

Cały tomik to przemyślenia o przemijaniu ubrane w krótkie, czasem wydawałoby się wręcz nawet zbyt krótkie słowa, dotykające tego, na co się składa na człowieczeństwo z jego kwintesencją w postaci dobra, do którego wszyscy tak bardzo dążymy, ale po drodze gubimy się, a potem kluczymy w poszukiwaniu utraconego wątku życiowego. Miłość, przyjaźń i pamięć o drugim człowieku to rzecz jasna jedne z najważniejszych utraconych wątków, niezwykle istotnych w budowaniu relacji z innymi ludźmi i dającymi na koniec ukojenie sumienia.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

TYLKO TY Gorzka łza z oczu spłynęła cicho, nie dając o sobie znać. Tylko Ty wiesz, że istniała. I tylko Ty codziennie dajesz jej siłę, by krzyczeć wściekłym blaskiem. Szybko zniknie w kąciku ust. RAJSKIE SERCE Niech moje dłonie nie tkną nigdy chleba, oczy już nigdy nie ujrzą światła, jeśli podstępny wąż skusi mnie. Niech uschnie moje serce, gdy Pandora wzniesie swe paskudne oblicze, a nie starczy mi siły, by stać niewzruszonym, niczym rajski ptak wznieść się ponad niebiosa, by ostatecznie osiąść na gałęzi dębu. Jeśli jednak mgła zwiedzie mnie ku przepaściom, zostawiam Ci te kilka nieśmiertelnych słów niesionych na skrzydłach motyla. Gdy morza wyschną, a góry skruszeją, wspomnij serce rozerwane silnym biciem. CIEPŁO DOMOWE Długa i sroga Zima. Ludzie zamknęli się w sobie, chroniąc się przed zimnem. Wysuwają tylko oczy, marząc by świat był ciepły, kolorowy, radosny, pragnąc pokochać gorące słońce. Niektórzy umierają z zimna. Inni walczą z nim, rozpalając ognisko na śniegu. A ja witam zimę z otwartymi ramionami, bo spostrzegam dzieci z sąsiedztwa bawiące się na śniegu z szerokimi uśmiechami na twarzach. Zziębnięty przytulam się do kaloryfera, Czuję jak ogarnia mnie gorące uczucie. Ciepła mi nie brakuje. Polecam Miłość Spółka Jawna.
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Zaczekaj
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: