Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00465 020899 17031726 na godz. na dobę w sumie
Zbłąkane serce - ebook/epub
Zbłąkane serce - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 167
Wydawca: Psychoskok Wydawnictwo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7900-063-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Zbłąkane serce to współczesna powieść obyczajowa, przesycona subtelnym, wyrafinowanym erotyzmem dla przedstawienia uczuciowych rozterek głównej bohaterki. Na stronach tej fascynującej opowieści o namiętnej, głębokiej miłości przewijają się meandry poczucia tożsamości. Pełna zaskakujących zwrotów akcja komplikuje się do tego stopnia, że niemożliwe wydaje się połączenie kochanków.

Jak to możliwe, by czuć się Francuzką, będąc Polką? Czy Austriak może czuć się Polakiem? I co czuje człowiek zaskoczony odkryciem, że jest Żydem, a co agent nieustannie zmieniający tożsamość? Co wpływa na ugruntowanie świadomości narodowej? Takie pytania, między innymi, zadaje Stefania Jagielnicka-Kamieniecka na kartach swej najnowszej powieści Zbłąkane serce,

Stefania Jagielnicka- Kamieniecka jest dziennikarką, poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za „walkę o możność pisania prawdy”, jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w „Dzienniku Zachodnim“ w Katowicach, a od roku 1980 w prasie „Solidarności“. Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: „Neue Westfälische” w Minden,  „Rhein-Neckar-Zeitung” w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej „Nasze Słowo“.  Pod koniec roku 2003 ukazał się tomik jej poezji, zatytułowany Leichter als Atem (Lżejsza niż oddech), po czym reportaże pod tytułem Wege zum Erfolg(Drogi do sukcesu) i Wege zur Erfüllung (Drogi do spełnienia) oraz wspomnienia zatytułowane Sprung über den Abgrund (Skok nad przepaścią). W Niemczech wydano również jej książki napisane w języku polskim: dwie powieści - Sen i Wielki Manipulator, wspomnienia Skok nad przepaścią oraz dwa tomiki wierszy. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się do tej pory jej powieści: Z busolą w sercu, Samobójcy, Siatka w sieci, Poezja i miłość, Oko w oko ze śmiercią, Niebezpieczna miłość, Zdeptana róża, Więcej niż szczęście, Przechytrzyć Pana Boga. W styczniu 2012 zdobyła główną nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść W żelaznym uścisku.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Zbłąkane serce
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: