Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00053 008118 20000136 na godz. na dobę w sumie
Zen Steve a Jobsa - książka
Zen Steve a Jobsa - książka
Autor: , , Liczba stron: 80
Wydawca: Onepress Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-246-5122-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> marketing
Porównaj ceny (książka, ebook (-70%), audiobook).
Uwaga, nowa wersja HD ebooka (ePub) 'Zen Steve'a Jobsa'.
Dla wszystkich posiadaczy najnowszych tabletów, komiks jest teraz dostępny w wysokiej rozdzielczości. Wersję HD pobierzesz z Twojej Biblioteki, jako dodatek do książki.

Facebook Zen Steve‘a Jobsa


Steve Jobs (1955 - 2011), współzałożyciel Apple...a, wywarł olbrzymi wpływ na wielu ludzi, a jego życie otoczone jest aurą mitu. Jednak Jobs, postać dziś już niemal legendarna, nie osiągnął swojego sukcesu w pojedynkę - w dużej mierze zawdzięczał go współpracy z projektantami, inżynierami i myślicielami. Zen Steve...a Jobsa to historia znajomości tytułowego bohatera z jedną z takich osób - Kobunem Chino Otogawą.Otogawa był buddyjskim kapłanem zen, który na początku lat 70. ubiegłego wieku wyemigrował z Japonii do Stanów Zjednoczonych. Ten postępowy myśliciel łamał reguły i pasjonował się sztuką oraz projektowaniem. Był w świecie buddyzmu tym, kim a Jobs w biznesie komputerowym - buntownikiem i indywidualistą. Może dlatego obaj panowie szybko doszli do porozumienia.

Komiks ten opowiada historię ich przyjaźni. Zagłębiając się w kolejne strony książki, czytelnik podróżuje w czasie między latami 70. ubiegłego wieku i rokiem 2011, jednak główny wątek opowieści jest związany z okresem po wyrzuceniu Jobsa z Apple...a w roku 1985. Przyszły wizjoner biznesu pobierał wtedy intensywne nauki u Otogawy. Wspólnie spędzony czas wywarł istotny wpływ na późniejsze znaczne zmiany w Apple...u związane ze sposobem projektowania urządzeń i strategią biznesową.

W książce Zen Steve...a Jobsa za pomocą oszczędnych dialogów i prostych rysunków pokazano, że Jobs mógł rozwinąć swój zmysł estetyczny dzięki studiowaniu zen, jednak ostatecznie wziął z tej filozofii tylko to, czego potrzebował, odrzucając aspekt religijny.

Dwie połówki doskonałego jabłkaCzy zauważyłeś, że Apple zamiast klientów ma grono oddanych wyznawców? Czy dziwi Cię, że na każdy kolejny produkt tej firmy ludzie czekają nie jak na modny gadżet, ale jak na objawienie? Czyżby była to tylko genialna strategia marketingowa? Wierzysz w to?

Jeśli wydaje Ci się, że o Stevie Jobsie powiedziano już wszystko, przygotuj się na podróż w nieznane. Genialnego wizjonera nie ma już między nami, ale jego historia nie przestaje nas zaskakiwać. Był taki okres w życiu Jobsa, o którym mówi się niewiele, zwykle przyciszonym głosem - kilka miesięcy, gdy pobierał intensywne nauki u buddyjskiego kapłana zen. Kiedy Steve ukończył swój kurs, wrócił na łono firmy, by w krótkim czasie przyczynić się do globalnej technologicznej i kulturowej rewolucji. Poznaj historię wielkiej przemiany jednego z najważniejszych innowatorów biznesu.Caleb Malby jest autorem artykułów do 'Forbesa', a pochodzi z Mankato w Minnesocie - miasta znanego jako miejsce największej masowej egzekucji przez powieszenie (poza tym jest to bardzo przyjemna miejscowość). Przed napisaniem Zen Steve...a Jobsa pisał teksty do 'Chicago Tribune' i południowoafrykańskiego 'Timesa'. Obecnie mieszka w różnych miejscach - bez dzieci i żon.

'Forbes' od czasu założenia (1917 rok) publikuje analizy i informacje dla osób, które pragną odnieść sukces i działają w zgodzie z duchem wolnego rynku.

JESS3 to znana na całym świecie agencja kreatywna, specjalizująca się w wizualizowaniu danych. Dzięki biegłości w tworzeniu ilustracji i animacji oraz projektowaniu informacji wprowadza piękno w złożone koncepcje, tematy i zbiory danych. Oprócz współpracy z 'Forbesem' przy komiksie Zen Steve...a Jobsa JESS3 angażuje się w tworzenie historii na potrzeby czołowych marek, takich jak Google, Nike, Intel, MTV, Twitter, Samsung, Facebook i NASA.


Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

• Kup książkę • Poleć książkę • Oceń książkę • Księgarnia internetowa • Lubię to! » Nasza społeczność WRZESIEŃ 1985. PALO ALTO, KALIFORNIA …A TERAZ RAY WHITE I NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE BIZNESOWE DZIĘKI, RIK. DOSZŁY NAS SŁUCHY, ŻE STEVE JOBS, WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FIRMY APPLE COMPUTER, ODSZEDŁ Z FIRMY Z UWAGI NA NISKĄ SPRZEDAŻ W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM SPRZEDANO ZA MAŁO MACÓW, ZA KTÓRE ODPOWIADAŁ WŁAŚNIE JOBS. OD TEGO CZASU W FIRMIE NARASTAŁ POWAŻNY KONFLIKT 5 5 SCULLEY PRZEZ DWA LATA ZJEDNYWAŁ SOBIE ZARZĄD, A TEN PO WYBUCHU KONFLIKTU O SPRZEDAŻ STANĄŁ PO STRONIE SCULLEYA KONFLIKT? W 1983 JOBS ZATRUDNIŁ DO PROWADZENIA FIRMY BYŁEGO CEO PEPSICO, JOHNA SCULLEYA JEDNEGO DNIA DLA JOBSA PRACOWAŁO 1500 OSÓB DZIEŃ PÓŹNIEJ NIKT, WIĘC ODSZEDŁ 6 6 JOBSOWI RAZ SIĘ POSZCZĘŚCIŁO? CO TO OZNACZA, RAY? WSZYSCY SIĘ NAD TYM ZASTANAWIAJĄ, RIK MA DOŚĆ PIENIĘDZY, ABY ODEJŚĆ NA EMERYTURĘ, ALE NIE JEST FACETEM, KTÓRY USIEDZI BEZCZYNNIE HM 7 7 LATO 1986. CENTRUM ZEN W TASSAJARZE, KALIFORNIA PO 11 GODZINACH MEDYTACJI 8 8 USIĄDŹ STEVE! DOKUSAN! POLECAM POZYCJĘ SEIZA TWOJE NOGI MAJĄ CHYBA NA DZISIAJ DOŚĆ SIEDZENIA W PEŁNYM LOTOSIE MAJĄ SIĘ DOBRZE, ROSHI CZY RZECZYWIŚCIE MINĘŁO TYLE CZASU? TO JUŻ PEWNIE Z DZIESIĘĆ LAT UŻYWAJ, PROSZĘ, MOJEGO IMIENIA PRZEPRASZAM, KOBUNIE 9 9 TWOJE CIAŁO DRŻY, JEDNAK ZMUSZASZ JE DO ZNOSZENIA BÓLU. PRZESPACERUJMY SIĘ KOBUNIE, JA… KIEDY BYŁEM UCZNIEM I ODZYWAŁEM SIĘ NIEPYTANY, MNISI OKŁADALI MNIE KIJEM KEISAKU MASZ SZCZĘŚCIE, ŻE ZARZUCIŁEM TEN ZWYCZAJ DING DING DING 10 10 OD KIEDY TO INTERESUJESZ SIĘ GIEŁDĄ? NIE MIAŁEM WYBORU. ICH STRATA AKCJE POSZŁY W GÓRĘ PO TWOIM ODEJŚCIU MÓWILI O TOBIE W WIADOMOŚCIACH. ODSZEDŁEŚ Z FIRMY JESTEŚ PRZYGNĘBIONY. TERAZ ROZUMIEM, SKĄD TEN BÓL NÓG CIESZĘ SIĘ, ŻE TU JESTEŚ. ALE DLACZEGO? KOMPUTERY MOJEJ NOWEJ FIRMY, NEXT, BĘDĄ PIĘKNE. CHCĘ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O MA WIEM TYLE, ŻE CHODZI O RELACJE MIĘDZY OBIEKTAMI A PRZESTRZENIĄ. CHCĘ, ABY NASZE KOMPUTERY BYŁY DOSKONAŁE. NAUCZ MNIE MA 11 NIE MOGĘ. MA TRZEBA DOŚWIADCZYĆ P L USK NAUCZĘ CIĘ KINHINU, MEDYTACJI W RUCHU. TERAZ JEDNAK POWINIENEŚ ZJEŚĆ OBIAD KOBUNIE, ZAMIERZAM ZMIENIĆ ŚWIAT JESTEŚ WIELKIM DUPKIEM, CHOĆ BYSTRYM. TEŻ TAKI BYŁEM. TO TRZEBA ZMIENIĆ 12 12
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:


Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: