Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00139 003488 18771628 na godz. na dobę w sumie
Zespoły prądotwórcze w układach awaryjnego zasilania obiektów budowlanych - ebook/pdf
Zespoły prądotwórcze w układach awaryjnego zasilania obiektów budowlanych - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Grupa Medium Język publikacji: polski
ISBN: 978-839-191-326-0 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> fachowe i branżowe >> instalacje elektryczne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Kontynuacja serii „Zeszyty dla Elektryków”. Omawia projektowanie układów zasilających o zwiększonej pewności dostaw energii elektrycznej.

W wielu obiektach budowlanych konieczne jest projektowanie układów zasilających o zwiększonej pewności dostaw energii elektrycznej. Do obiektów takich należy zaliczyć banki, centra przetwarzania informacji, szpitale, komendy policji, straż pożarną, obiekty łączności, kompleksy wojskowe itp.
Niejednokrotnie zastosowanie zasilania dwustronnego z sieci elektroenergetycznej jest niewystarczające. Należy w takiej sytuacji zainstalować dodatkowe źródło energii w postaci zespołu prądotwórczego. Rozwiązanie to jest poprawne pod warunkiem spełnienia podstawowych zasad współpracy zespołu prądotwórczego z siecią elektroenergetyczną oraz zachowania ochrony przeciwporażeniowej w zasilanych odbiornikach energii elektrycznej, przy zasilaniu z sieci elektroenergetycznej oraz zespołu prądotwórczego (ZP).
Doświadczenie wyniesione przez autora z prowadzonych kontroli w różnych obiektach wojskowych podczas pracy w Wojskowej Inspekcji Gospodarki Energetycznej pozwala wyciągnąć wniosek, że właściciele lub zarządcy budynków instalują zespoły prądotwórcze bez uzgodnienia z właścicielem sieci elektroenergetycznej oraz bez sprawdzenia warunków zasilania odbiorników z awaryjnego źródła zasilania, którym jest ZP. Często instalowany zespół prądotwórczy nie pokrywa zapotrzebowanej mocy przez odbiorniki oraz nie spełnia podstawowych zasad ochrony przeciwporażeniowej.
Zagadnienia te omówiono w niniejszym opracowaniu z serii „Zeszyty dla Elektryków”.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Zespoły prądotwórcze w układach awaryjnego zasilania obiektów budowlanych
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: