Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00067 003918 12916557 na godz. na dobę w sumie
Złowrogi sześcian - ebook/pdf
Złowrogi sześcian - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 216
Wydawca: Biblioteka Analiz Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-62948-23-9 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> fantastyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Złowrogi sześcian to pierwsza część fantastycznej powieści Tryptyk Świata Mgły autorstwa 15-letniej Basi Kaczyńskiej.

Młoda pisarka snuje mroczną i zabawną jednocześnie opowieść o poszukiwaniu jednego z trzech starożytnych artefaktów, które ze względu na magiczne właściwości – obdarowanie właściciela wszechwiedzą lub nieograniczoną władzą – są pożądane przez ród złowrogi Nyktalusów. Bohaterami tej części tryptyku są Leśny Dziad Veritas i pochodzący z północy Żarnowiec. To oni eskortują pierwszy z artefaktów, zwany TYM.

 

Basia Kaczyńska miała 10 lat,kiedy ukazała się jej debiutancja minipowieść Planeta koni z autorskimi ilustracjami. Po czterech latach czytelnicy dostali jej kolejną książkę, Siostrę dzienną. Jako piętnastolatka napisała Tryptyk Świata Mgły, kórego pierwsza część to Złowrogi sześcian. Od lektury tej gęstej od osobliwych perypetii, równie mrocznej, co inteligentnie ironicznej, niezmiernie dojrzałej prozy Basi Kaczyńskiej, nie sposób się oderwać. Podobnie jak od Władcy pierścieni Tolkiena, Opowieści z Narnii Lewisa czy cyklu powieści Pratchetta.
Janusz R. Kowalczyk, „Rzeczpospolita”

Niezwykle dojrzała proza, zważywszy, że jej autorka ma zaledwie 15 lat. Podobnie jak Eragon Christophera Paoliniego, powieść Basi Kaczyńskiej przenosi nas w fantastyczny świat przygód. Ta książka jest niczym gra role playing, czytelnik czuje, że przebieg akcji jest w rękach stworzonych przez młodą pisarkę bohaterów. Do końca jednak nie mamy pewności, jak potoczą się losy wyprawy, i czym tak naprawdę jest tytułowy sześcian.
Łukasz Gołębiewski, „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”

 

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Złowrogi sześcian
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: