Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00139 007524 15948144 na godz. na dobę w sumie
Zobowiązania. Część szczegółowa  - ebook/pdf
Zobowiązania. Część szczegółowa - ebook/pdf
Autor: , , Liczba stron: 435
Wydawca: LexisNexis Polska Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-264-8507-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> cywilne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Podręcznik Zobowiązania. Część szczegółowa stanowi kontynuację wykładu z zakresu części ogólnej zobowiązań i podręcznika Zobowiązania. Część ogólna Adama Brzozowskiego, Jacka Jastrzębskiego, Macieja Kalińskiego i Elżbiety Skowrońskiej-Bocian. W usystematyzowany i pogłębiony sposób omówiono w nim zagadnienia związane z treścią i wykonywaniem zobowiązaniowych umów nazwanych, w tym zawieranych z udziałem konsumentów, a także między przedsiębiorcami. Nowością jest poświęcenie odrębnego rozdziału wybranym, empirycznym postaciom umów nienazwanych, których rola w profesjonalnym obrocie handlowym systematycznie wzrasta.

Problematyka prawa umów omawiana jest w aktualnym stanie prawnym, z przywołaniem orzecznictwa oraz piśmiennictwa, w świetle doświadczeń praktyki kontraktowej. W ramach omówienia umów nienazwanych wykorzystano również modelowe regulacje Wspólnej Ramy Odniesienia (DCFR). Opracowanie uwzględnia wieloletnie doświadczenie dydaktyczne autorów będące wynikiem prowadzenia wykładów kursowych, seminariów i innych zajęć poświęconych problematyce prawa umów, wynikające także z ich aktywnego udziału w praktyce kontraktowej w ramach wykonywania zawodów prawniczych.

Podręcznik jest adresowany do słuchaczy studiów prawniczych, kontynuujących naukę prawa zobowiązań, stanowi także pomocne źródło informacji dla praktyków obrotu kontraktowego.

Prof. nadzw. Adam Brzozowski jest radcą prawnym, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1995 r. jest dyrektorem Instytutu Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. nadzw. Jacek Jastrzębski jest adwokatem i radcą prawnym, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. nadzw. Maciej Kaliński jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, kierownikiem Katedry Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wiceprzewodniczącym Rady Legislacyjnej przy Premierze RP.

Prof. nadzw. Wojciech J. Kocot jest radcą prawnym, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, kierownikiem Katedry Prawa Cywilnego Porównawczego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. zw. Elżbieta Skowrońska-Bocian jest profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także przez wiele lat była sędzią Sądu Najwyższego w Izbie Cywilnej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Zobowiązania. Część szczegółowa
Autor:
, ,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: