Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00088 018035 16942400 na godz. na dobę w sumie
Żółte kółka - ebook/pdf R
Żółte kółka - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Czarna Owca Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8015-973-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży >> dla dzieci
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Pewnego dnia do klasy przybywa nowa dziewczynka.

Jest trochę inna niż wszyscy, i takie właśnie dostaje przezwisko – „Inna”. Inna ma zespół Downa, ale wcale nie trzeba jej traktować inaczej.

„Żółte kółka” to nie tylko historia dziewczynki z zespołem Downa, ale przede wszystkim opowieść o tym, jak reagujemy na inność. Książka pisana jest z perspektywy dziecka, dzięki czemu trudny temat uzyskuje przystępną, wolną od dydaktyzmu formę.

Głębia, humor i pełne napięć zwroty akcji pobudzają do refleksji i prowokują do zadawania ważnych pytań. Książkę ponadto wzbogacają scenariusze dla nauczycieli i rodziców, na podstawie których można przeprowadzić dodatkowe zajęcia.

Książka zdobyła Wyróżnienie Jury Dziecięcego w konksursie Nagroda DONGA 2011, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY!

wiek: 7+

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

mcagnes.blogspot.com Dowolnik: "Żółte kółka" Eliza Piotrowska - nie wytykajmy palcami niepełnosprawnych

Darmowy fragment publikacji:

n a p i s a ł a i z i l u s t r o w a ł a ELIZA PIOTROWSKA Żółtek kół a Wydawnictwo Czarna Owca Książka „Żółte kółka” powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z ZD ISKIERKA ze Szczecina. Iskry i Iskierki dziękują Elizie Piotrowskiej za okazaną życzliwość, przyjaźń i wspaniałą współpracę. Redakcja: Weronika Girys-Czagowiec Projekt graficzny i okładka: Eliza Piotrowska Przygotowanie do druku: Dariusz Piskulak Korekta: Beata Wójcik Redaktor prowadząca: Małgorzata Hlal Text © copyright by Eliza Piotrowska, 2011 Ilustracje © copyright by Eliza Piotrowska, 2017 Copyright © Wydawnictwo Czarna Owca Sp. z o.o. Wydanie II Druk i oprawa: READ ME ISBN 978-83-8015-972-3 ul. Alzacka 15a, 03-972 Warszawa www.czarnaowca.pl Redakcja: tel. 22 616 29 20; e-mail: redakcja@czarnaowca.pl Dział handlowy: tel. 22 616 29 36; e-mail: handel@czarnaowca.pl Księgarnia i sklep internetowy: tel. 22 616 12 72; e-mail: sklep@czarnaowca.pl ROZDZIAŁ 1 Dzisiaj do naszej klasy doszła nowa dziewczynka. Była inna. Inna niż wszyscy. I widać to było od razu. – To jest Nina – przedstawiła nową pani. – Ina! – poprawiła ją dziewczynka. – Racja, dla przyjaciół Ina! – zaśmiała się pani. – Chyba INNA – powiedział cicho Bartek. I tak już zostało. 3
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Żółte kółka
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: