Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00043 008083 20950517 na godz. na dobę w sumie
Żółwik Emil i zaczarowane okulary - ebook/pdf
Żółwik Emil i zaczarowane okulary - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 36
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok Język publikacji: polski
ISBN: 978-8-3790-0432-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży >> bajki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

'Żółwik Emil i zaczarowane okulary' Eweliny Stolarskiej - Cheńko to krótka historyjka o dziecięcej wyobraźni, przyjaźni i radości, którą przynosi umiejętność dzielenia się z innymi.

Codzienne życie wydawało się Emilowi nudne. Rano szedł do przedszkola, potem wracał do domu, bawił się z koleżankami i kolegami, kładł się spać, a na drugi dzień znowu wykonywał te same czynności. Ta powtarzalność zajęć strasznie go nużyła. 'Każdego ranka budził się z nadzieją na inny dzień niż wczoraj, na przygodę, natomiast wieczorami marzył i rozmyślał, jak by to było zobaczyć, co znajduje się na końcu tęczy za morzami lub górami. Chciał po prostu, wreszcie zobaczyć coś innego'.

Pewnego dnia w drodze do przedszkola, żółwik Emil znajduje magiczne okulary. Po ich nałożeniu można stać się niewidzialnym, ale nie tylko. Okulary potrafią też spełniać marzenia, a jak wiadomo dzieci mają ich mnóstwo. Emil z przyjaciółmi postanawiają sprawdzić, co znajduje się na końcu tęczy. Zanim jednak tam dotrą, doświadczą przygodę z niemiłym bobrem kapelusznikiem, która jeszcze bardziej zjednoczy grupkę Emila.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

PSYCHOSKOK Konin 2015 Ewelina Stolarska-Cheńko „Żółwik Emil i zaczarowane okulary” Copyright © by Ewelina Stolarska-Cheńko, 2015 Copyright © by Wydawnictwo Psychoskok, Sp. z o.o. 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie może być reprodukowana, powielana i udostępniana w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody wydawcy. Skład: Jacek Antoniewski Projekt okładki: Robert Rumak Korekta: Paweł Markowski Ilustracje: Krzysztof Kałucki ISBN: 978-83-7900-432-4 Wydawnictwo Psychoskok, Sp. z o.o. ul. Spółdzielców 3/325, 62-510 Konin tel. (63) 242 02 02, kom. 665 955 131 http://wydawnictwo.psychoskok.pl e-mail: wydawnictwo@psychoskok.pl Dawno temu, w lesie mieszkał sobie mały żółwik z rodziną. Na imię miał Emil. Każde- go ranka budził się z nadzieją na inny dzień niż wczoraj, na przygodę, natomiast wieczo- rami marzył i rozmyślał jak by to było zoba- czyć, co znajduje się na końcu tęczy za mo- rzami lub górami. Chciał po prostu wreszcie zobaczyć coś innego. Niestety, zawsze rano musiał wstawać do przedszkola i oglądać te same widoki. 3 4 Emil bardzo lubił przedszkole, lubił tam bawić się z innymi dziećmi, ale to nie to samo, co przeżycie jakiejś przygody. Więc wzdy- chał co rano, opowiadając mamie, jakby to on chciał zobaczyć, czy na końcu tęczy znajduje się na przykład garnek ze złotem, jak to w baj- kach. Pewnego dnia Emil obudził się sam. Tego ranka włożył buty, umył zęby, spa- kował śniadanko do plecaka i z radością, bez mamy wyruszył do przedszkola. Po drodze spotkał Mimi, a była to koleżanka stonoga. 5 6 Spotkał również misia Jasia, wiewiórkę Weronikę i tak sobie szli przez lasek do przed- szkola, aż do momentu, gdy Emil dostrzegł w krzakach coś błyszczącego. 7
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Żółwik Emil i zaczarowane okulary
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: