Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00036 007585 19971605 na godz. na dobę w sumie
Pójdźmy wszyscy do stajenki - ebook/pdf
Pójdźmy wszyscy do stajenki - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Goneta Język publikacji: polski
ISBN: 978-8-3637-8368-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> inne >> inne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Najbardziej znana wszystkim historia narodzin człowieka, który zbawił świat, spisana wierszem. Historię znamy, każdy ją sobie po swojemu układa. Autor niniejszej zrymował ją w stanie wojennym. Można doszukać się elementów wspólnych do ówczesnej sytuacji w Polsce. Musiały być zawoalowane, żeby inteligentni ludzie znaleźli wątek i podobieństwa.
Zapisane tu zdarzenia to przemyślenia autora po lekturze „Pisma świętego”, refleksje spisane emocjami. Jest taki czas w roku, kiedy wszyscy — wierzący i niewierzący — jednoczymy się przy kołysce dziecka-proroka, ciesząc się z jego przyjścia na świat, by go potem pożegnać w drugiej części, skupiamy się tu na osobie, która wywarła największe piętno w naszej nowoczesnej kulturze. Wiara nie zawsze musi nas zaślepiać, dobrze jest się zaprzyjaźnić z Jego naukami, które mają nam ułatwić dokonanie prawidłowego życiowego wyboru.
Każdy zna lepiej lub gorzej historię Jego życia. Taka, jak ta tutaj ma bardzo subiektywne spojrzenie na historię zapisaną w Biblii. Ważnym podkreślenia jest, że treść powstała w stanie wojennym, kiedy ludzie potrzebowali dobrych wzorców, podnoszących na duchu, nawracali się lub utwierdzali w swoich wierzeniach. A historie pojawiające się w życiu Chrystusa traktowania go przez ówczesne władze, mogą być odczytywane przez pryzmat czasów nam współczesnych, doszukując się analogii traktowania zwykłego człowieka przez rządzących.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Zwiastowanie Niech słucha, słucha, Kto nie wie zapomniał. Odjęto mu światło. Zbudzony Duchem Odkrywa ogromną Cudowną zagadkę. Na zydlu siądzie, Zapali ogarek I ślęczy do świtu. W pożółkłej księdze, W najstarszej ze starych Wersety czyta. Słuchajcie ludzie Historii cudownej Zapiera dech w piersi! Zdumienie budzi, Nie mieści się w głowie. Opisze ją wierszem. Składanym w trudzie Mozole północnym W przeżytej już strofie. Bo nie chce uciec I w duszy tkwi mocno Ta dziwna opowieść. Po wiekach, wiekach Cierpienia i troski W żydowskich ziemiach Lud się doczeka Nadziei prorockich Ucieleśnienia. W porannym brzasku Jasność świetlana Pokoik rozświeci. Tyś pełna łaski, Jam wysłan od Pana. Urodzisz dziecię Poczęte z Ducha. To syn najwyższego. Na tronie zasiądzie. Panienka słucha. Niech wola jest jego, Tak niechaj mu będzie. A ta niewiasta Ze wszech najgodniejsza, Z niej matkę uczynił. I wybrał miasto Wśród małych najmniejsze, Niech wzrasta tu przy niej. To jest posłaniec, Baranek ofiarny, Odnowi przymierze. Na wieczne trwanie Wszystkich ogarnie, Gdy w Niego uwierzą.  
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Pójdźmy wszyscy do stajenki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: