Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00389 006975 19935998 na godz. na dobę w sumie
Genewa - ebook/pdf
Genewa - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 212
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-957355-1-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> przewodniki turystyczne po krajach
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W e-przewodniku znajdują się  istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z najważniejszymi zabytkami i atrakcjami przyrodniczymi oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem danego zabytku, miejsca, atrakcji, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Genewa znana jest głównie jako jedno z najważniejszych centrów finansowych świata, siedziba światowych firm, ponad 200 organizacji międzynarodowych (w tym ONZ, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, Światowej Organizacji Handlu) i miasto reformacji. Warto jednak zobaczyć jej inne oblicze, poznać zabytki, muzea i przekonać się, jak wiele ma do zaoferowania i jak fascynująca jest przy bliższym poznaniu. Publikacja przypomina też o znanych Polakach, których losy były związane z Genewą.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

La Jonction La Jonction to nazwa zbiegu rzek Rodan (fr. Rhône) i Arve (tak nazywa się też dzielnica Genewy na lewym brzegu Arve). Arve wpada tu do Rodanu. W miejscu połączenia (371 m n.p.m.) rzeki te tworzą niezwykły widok, gdyż mają różne kolory. Arve jest szybsza i jaśniejsza. Rodan (północna rzeka) jest wolniej- szy i ciemniejszy. Rodan wypływa w Alpach Urneńskich w Szwajcarii i wpływa do Jeziora Genewskiego, potem wypływa z tego jeziora i po ok. 1 km łączy się z Arve. Dalej płynie przez Szwajcarię i Francję (uchodzi do Zatoki Lwiej nad Mo- rzem Śródziemnym). Długość rzeki to 812 km (267 km w Szwajcarii). Arve jest lewym dopływem Rodanu, źródła ma w masywie Mont Blanc. Ma 116 km długości. Płynie głównie przez Francję, jedynie nieco ponad 8 km przez Szwajcarię. Fot. Krzysztof Pol 134 La Jonction Przyczyną tego, że w tym miejscu Arve i Rodan mają odmienne kolory (nie mieszają się), jest różnica temperatur między tymi rzekami. Fot. Jolanta Pol 135 La Jonction Połączenie rzek można zobaczyć z kładki dla pieszych przy wia- dukcie kolejowym (fot. z prawej), do którego prowadzi ścieżka nieopodal cmentarza (Centre Funéraire St-Georges). Fot. Jolanta Pol Widok z wiaduktu kolejowego na most Passerelle du Bois de la Bâtie (na Arve) 136 La Jonction Wiadukt kolejowy (Viaduc de la Jonction), w miejscu połączenia Arve i Rodanu, powstał w latach 1941–1945 według projektu Arthura Lozerona. To most łukowy, o długości 218 m. Fot. Jolanta Pol 137
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Genewa
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: