Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00287 006265 20580009 na godz. na dobę w sumie
Tokaj - ebook/pdf
Tokaj - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 84
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-958479-6-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> europa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Tokaj to przeurocze podgórskie miasteczko na północnym wschodzie Węgier, które powinno być szczególnie bliskie Polakom, wszak Polska w czasach nowożytnych wylansowała w Europie wina pochodzące z Tokaju, które ceniono później na wielu dworach europejskich. Dzisiejszy Tokaj przeżywa renesans po upadku w czasach komunistycznych. Warto tu przyjechać, by zobaczyć to zadbane miasteczko, posmakować tutejszej przyrody i wybornego wina.

W e-przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, win tokajskich, znanych osób związanych z miastem, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z najważniejszymi zabytkami oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem danego zabytku, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Ulica Rákóczi Reklamy uliczne Galeria sztuki i sklep z rękodziełem Fot. Jolanta Pol 62 Ulica Rákóczi Pomnik Franciszka II Rakoczego wykonał mieszkający w Toka- ju Veres Gyula Alpár, w 2003 r. Tablica na budynku poczty poświęcoana Rakoczemu i Bethlenowi Pomnik Franciszka II Rakoczego Fot. Jolanta Pol 63 Pomnik Alberta Kisa Od ulicy Rákóczi odchodzi ulica Serház, która prowadzi do ma- łego placu Kis Albert, na którym stoi pomnik Alberta Kisa. Fot. Krzysztof Pol Dzieło zostało wykonane z brązu w 2004 r. Jego autorem jest rzeź- biarz węgierski Lajos Győrfi. Albert Kis (1664–1704) był węgierskim żołnierzem, kapi- tanem kuruców (zbiegli chłopi pańszczyźniani występujący na Węgrzech przeciw panowaniu Habsburgów). Służył w wojskach Thökölyego, później Rakoczego. Walczył przeciw Habsburgom, m.in. w okolicach Tokaju pod- czas powstania w 1697 r. 64 Pomniki przy Bajcsy-Zsilinszky Przy rondzie Hősök stoi pomnik Nepomucena. Nieco dalej jest pomnik Ferenca Némethi (XVI-wieczny poeta, tłumacz psal- mów), z 2005 r. (fot. poniżej). Jego autorką jest Viktória Csirpák. Fot. Krzysztof Pol 65
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:


Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: