Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00345 010859 20678613 na godz. na dobę w sumie
Połączenie mikrokontrolera ATmega32 i układu CPLD jako system sterowania dla modelu sztucznej dłoni. - ebook/pdf
Połączenie mikrokontrolera ATmega32 i układu CPLD jako system sterowania dla modelu sztucznej dłoni. - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 47
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-272-4081-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> inżynieria i technika
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

Człowiek od zawsze zmaga się z przeciwnościami losu. Pierwsze wzmianki dotyczące protez stosowanych przez człowieka można znaleźć już w starożytności. Były one projektowane do specjalnego celu, jakim jest zastąpienie ludzkiej kończyny mechaniczną protezą. Niestety wielu ludzi w wyniku nieszczęśliwych wypadków lub chorób utraciło kończyny. Bardzo często na skutek takiego tragicznego wydarzenia człowiek czuł się nieporadny i niepotrzebny społeczeństwu. Z pomocą takim ludziom postanowili przyjść inżynierowie. Powstało bardzo wiele modeli protez. Początkowo były to nieruchome protezy, tylko kształtem przypominające rękę lub dłoń. Inne rozwiązania okazywały się zbyt ciężkie lub niemożliwe do praktycznego zastosowania. Jeszcze inne były bardzo skomplikowane, a przez to bardzo drogie i niedostępne.

Przedmiotem opisanego projektu jest zbudowanie urządzenia, które mogłoby spełniać rolę modelu sztucznej dłoni o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań. Główny nacisk położony będzie na możliwości sterowania tego typu urządzeniami, przy konkretnym rozwiązaniu mechanicznym. Treść książki podzielona została na dwie osobne części.

Książka zawiera opis konstrukcji i kolejnych procesów budowy, uruchamiania i testowania projektowanego modelu protezy ludzkiej dłoni. Na wstępie przedstawione zostały założenia projektowe, zaproponowana struktura całego systemu, a także dobrane odpowiednie podzespoły. Omówiona dokładnie została również strona programowa projektu. W zakończeniu znajduje się podsumowanie oraz ocena realizacji założeń projektowych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Połączenie mikrokontrolera ATmega32 i układu CPLD jako system sterowania dla modelu sztucznej dłoni. Rafał Kotas Katedra Mikroelektroniki i Technik Informatycznych PŁ
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Połączenie mikrokontrolera ATmega32 i układu CPLD jako system sterowania dla modelu sztucznej dłoni.
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: