Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00246 006746 20584783 na godz. na dobę w sumie
Lotem nad klasyfikacją środków trwałych - ebook/pdf
Lotem nad klasyfikacją środków trwałych - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 51
Wydawca: E-bookowo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63080-42-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biznes >> poradniki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Wydawnictwo jest zbiorem odpowiedzi autora na zagadnienia podatkowo-księgowe co do sposobu kwalifikowania poszczególnych środków trwałych do odpowiedniej grupy Klasyfikacji Środków Trwałych.

Wydawnictwo to, zawiera po jednej odpowiedzi z każdej grupy Klasyfikacji plus dodatkowe materiały uzupełniające wydanie. Tematy publikacji można porównać w załączonym spisie treści. Autor jest stałym współpracownikiem Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska sp. zo.o. oraz prowadzi własną firmę doradczą i biuro rachunkowe co zapewnia praktyczne spojrzenia na poruszane zagadnienia w niniejszym Wydawnictwie.

Piotr Pawliszyn

Prawnik,  główny księgowy.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwent studiów doktoranckich na tym Wydziale, w trakcie przewodu doktorskiego. Ponadto absolwent studiów podyplomowych z rachunkowości na Kolegium Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach (aktualnie Kolegium Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach).

Na studiach prawniczych specjalizował się w prawie podatkowym jednocześnie będąc praktykiem księgowym.

W latach 1999-2001 księgowy w grupie kapitałowej TRAS.

W latach 2001-2008 wspólnik i szef działu księgowego oraz działu kadr i płac we włoskiej grupie Vinci & Vinci w Katowicach, w tym wspólnik w kancelariach prawnych należących do tej grupy.

Współwłaściciel oraz Prezes Zarządu w grupie KONSULTOR, w tym w spółce KONSULTOR Doradztwo i Księgowość P. Pawliszyn i Wspólnicy sp. z o.o. w Będzinie.

Ponadto ekspert z zakresu kosztów w ustawach o podatkach dochodowych, stale współpracujący z Wydawnictwem Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. w ramach publikacji dla Vademecum Doradcy Podatkowego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

PIOTR PAWLISZYN L OT EM N A D K L A S Y F I K A C J Ą Ś R O D K Ó W T R W A Ł Y C H Pytania i odpowiedzi © Copyright by Piotr Pawliszyn e-bookowo Projekt okładki: e-bookowo ISBN 978-83-63080-42-6 Wydawca: Wydawnictwo internetowe e-bookowo www.e-bookowo.pl Kontakt: wydawnictwo@e-bookowo.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie części lub całości bez zgody wydawcy zabronione Wydanie I 2011 Spis treści Rozdział 1. Grupa 1. Budynki i lokale ....................................................................... 5 Rozdział 2. Grupa 2. Obiekty inżynierii lądowej i wodnej (tzw. budowle) ........... 12 Rozdział 3. Grupa 3. Kotły i maszyny energetyczne .............................................. 17 Rozdział 4. Grupa 4. Maszyny, Urządzenia i Aparaty ogólnego zastosowania ..... 19 Rozdział 5. Grupa 5. Maszyny, Urządzenia i Aparaty Specjalistyczne ..................22 Rozdział 6. Grupa 6. Urządzenia Techniczne ......................................................... 25 Rozdział 7. Grupa 7. Środki Transportu ................................................................ 29 Rozdział 8. Grupa 8. Narzędzia, przyrządy, ruchomości i wyposażenie ............... 33 Rozdział 9. Grupa 9. Inwentarz Żywy .....................................................................36 Rozdział 10. Wartości niematerialne i prawne ........................................................ 41 Rozdział 11. Modernizacja, Ulepszenie Środków Trwałych ................................... 44 Rozdział 12. Obniżenie stawek amortyzacyjnych ................................................... 49 Rozdział 1. Grupa 1. Budynki i lokale Pytanie: Do której grupy środków trwałych należy zakwa- lifikować wiatę rekreacyjną wraz z przynależny- mi pomieszczeniami? Wiata rekreacyjna to trwale związany obiekt z gruntem. W środkowej części wiaty znajduje się murowana część obiektu (pomieszczenia gospo- darcze). jednokondygnacyjny, Odpowiedzi udzielono 24.04.2011 r. dla Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. w ramach publikacji Vademecum Doradcy Podatko- wego. Odpowiedź wraz z Uzasadnieniem:
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Lotem nad klasyfikacją środków trwałych
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: