Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01195 014355 17880025 na godz. na dobę w sumie
Janis Joplin - ebook/epub
Janis Joplin - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Burda Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788380530324 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> muzyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Historia największej rockowej wokalistki opowiedziana przez świadka wydarzeń. W tle najpiękniejsza epoka współczesnego świata: festiwale w Monterey, Woodstock, legendarna trasa Festival Express ’70.

Książka Johna Byrne Cooke’a to zbiór niezwykle osobistych wspomnień z lat spędzonych u boku Janis Joplin, od legendarnych początków jej kariery aż po ostatnie dni życia, naznaczone tragedią. Tak opowiedzieć tę nieprawdopodobną historię mógł tylko ktoś, kto sam ją przeżył.
Jedna z najlepszych biografii muzycznych w ostatnich latach. Autor wprowadza nas świat muzyczny bez upiększeń i sensacji. To książka ukazująca esencję legendarnych lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

„Janis Joplin to legenda światowej muzyki. Jej sposób śpiewania wywarł ogromny wpływ na pokolenia wokalistów i słuchaczy. Pamiętam, jak z wypiekami na twarzy słuchałam jej pierwszej płyty, którą przysłał mi wujek z Ameryki. Wiedziałam od razu, że rodzi się wielka gwiazda. Niestety, żyła za krótko, żeby pokazać wszystkie swoje możliwości. John Byrne Cooke, który przez trzy ostatnie lata jej życia organizował jej trasy koncertowe, był bardzo blisko artystki i lubił ją, maluje, jak mi się wydaje, prawdziwy obraz Janis. To Cooke znalazł Janis martwą na podłodze pokoju hotelowego. Cała książka jest jedną wielką relacją naocznego świadka tamtej fascynującej epoki. Lektura obowiązkowa dla fanów rocka” – Maria Szabłowska

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Janis Joplin
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: