Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00864 012988 17872628 na godz. na dobę w sumie
Zimowa ewangelia - ebook/epub
Zimowa ewangelia - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Sonia Draga Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-999-684-1 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Powieść odwołująca się do skandalu pedofilskiego, który wstrząsnął archidiecezją bostońską u progu XXI w. Pokazuje, jak miłość może stać się pułapką, ale także jak może przywrócić nadzieję i wiarę.

Kiedy rozpada się małżeństwo rodziców szesnastoletniego Aidana Donowana, chłopak traci poczucie bezpieczeństwa. Nastolatek szuka zapomnienia w środkach odurzających i alkoholu, a brak ojca rekompensuje mu znajomość z księdzem Gregiem z miejscowej parafii. To w nim Aidan widzi mentora i jedynego dorosłego, który jest godzien zaufania.
Jednak w Boże Narodzenie z twarzy duchownego spada maska i okazuje się kimś zupełnie innym, niż widział go chłopak…
Brendan Kiely pokazuje, jak miłość może stać się bronią przeciwko niewinnym, ale także jak może przywrócić nadzieję i wiarę. A prawdziwa moc płynie z prawdy i prawdziwej miłości.
Książka powstała na kanwie autentycznych wydarzeń – skandalu pedofilskiego, który wstrząsnął archidiecezją bostońską u progu XXI wieku.

„To odważny debiut. Kiely porusza problem wykorzystywania seksualnego w Kościele Katolickim. Ten trudny, prowokujący do myślenia temat Kiely ubrał w piękną prozę, odkrywając, jak czyny popełniane w imię miłości mogą niszczyć i uzdrawiać” – Booklist

„«Zimowa ewangelia» jest jasnym promykiem w przeraźliwie ciemnej części naszej psychiki i historii… Głęboka i odkrywcza – to lektura obowiązkowa dla wszystkich” – Teen Librarian’s Toolbox

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Zimowa ewangelia
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: