Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00187 003375 18803790 na godz. na dobę w sumie
Rozrywki miljonera - ebook/epub
Rozrywki miljonera - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 139
Wydawca: Saga Egmont Język publikacji: polski
ISBN: 9788726432596 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Bruce Bowring otrzymuje anonimowy telefon z informacją, że ktoś chce dokonać rabunku w jego domu. Wkrótce potem spotyka tajemniczego człowieka, który informuje, że ujawni jego nieuczciwe interesy. Za milczenie żąda 10 tysięcy. Tajemniczy nieznajomy to milioner Cecil Thorold. Beztrosko rzuca w ogień pozyskane pieniądze.
Jeden z mniej znanych utworów Arnolda Bennetta, zbiór opowiadań o przygodach milionera, który wchodzi na drogę przestępstwa. Łamie prawo, aby osiągnąć swe idealistyczne cele. „Rozrywki milionera” znalazły się na liście stu najważniejszych dzieł literatury kryminalnej (1951 rok).

Język, postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej, ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów z których pochodzi. W niniejszej publikacji zachowano oryginalną pisownię.

Arnold Bennett (1867-1931) – pisarz angielski, pasjonat teatru, dziennikarstwa i sztuki filmowej. Autor powieści, nowel, sztuk teatralnych, tekstów krytycznych, poradników oraz dzienników. Zasłynął głównie dzięki swoim naturalistycznym powieściom, głosił, że przeciętny człowiek może stać się bohaterem interesującego utworu. Kilka powieści autorstwa Bennetta doczekało adaptacji filmowych i telewizyjnych. Bennett został upamiętniony na wiele sposobów, wśród których najoryginalniejszym jest nadanie jego imienia omletowi. Omlet o nazwie Arnold Bennett jest do dziś serwowany w Savoy.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Rozrywki miljonera
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: