Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00410 010769 20684045 na godz. na dobę w sumie
trwałem umarłem rodzę się żyję - ebook/pdf
trwałem umarłem rodzę się żyję - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 71
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-935993-5-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poezja
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

Tomik „trwałem umarłem rodzę się żyję” w większości składa się z wierszy, które wypływają z mojej osobistej relacji z Bogiem. Przeprowadziłem i prowadzę z Nim wiele rozmów, czego pokłosie jest zawarte w mojej twórczości. Ale najpełniej dialog ten wyraża się właśnie w wierszach. I nic dziwnego. Poezja jest bowiem najbardziej subtelną relacją łączącą mnie, pisarza z Bogiem, który tchnął we mnie to życie.

Mam nadzieję, że te wiersze pomogą dostrzec i zrozumieć wspaniałe dary Bożej obecności, jakie codziennie dokonują się w życiu każdego z nas – z tą myślą je wydaję.

 


Wybrane recenzje

'Czytając teksty Pana Radosława ma się wrażenie, że znalazło się na właściwym miejscu, a czas nagle stanął w miejscu. Widzimy rzeczy ważne, a o pozostałych zapominamy. Wiersze te mają jeszcze jedną ogromną zaletę: sprawiają, że czytelnik ma wrażenie duchowego wzrostu i zmieniania siebie na lepsze. Choćby tylko na ten krótki moment – zawsze coś w nas zostanie, jakieś słowo, jakaś myśl. Teksty te przybierają formy różne, najczęściej jednak są medytacyjne, refleksyjne, uspokajające i wyciszające, dające uczucie wewnętrznego pokoju. Są niczym przepiękna modlitwa serca.'

'Poezja Radosława Lemańskiego rzeczywiście pozwala oderwać się od chaosu codzienności; oddaje głos temu, co ukryte głęboko w duszy, gwarantuje odprężające chwile refleksji, pozwala zebrać myśli, nabrać dystansu do świata, przywrócić wewnętrzną równowagę. Piękny, wysmakowany język oraz przejrzysty i jasny przekaz są idealnym przykładem przerostu treści nad formą i gwarancją relaksujących chwil z naprawdę dobrą i wartościową współczesną poezją.
Gorąco polecam!'

 

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

radosław lemański trwałem umarłem rodzę się żyję wiersze radosław lemański trwałem umarłem rodzę się żyję radosław lemański trwałem umarłem rodzę się żyję Skład: www.mpress-freelancer.pl Zdjęcia: Urszula Lemańska Dzieci na zdjęciach: Noemi, Laura, Kuba Zdjęcie str. 27: witraż, Saint Machar’s Cathedra, Aberdeen, Szkocja Zdjęcia str. 14, 17, 57: ikony, The Church of Antivouniotissa, Kerkyra, (Korfu) Grecja Copyright© Radosław Lemański, Zielona Góra 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. e-Book Wydanie II Zielona Góra 2012 ISBN: 978-83-935993-5-6 www.nadchmurami.pl 4 I nienazwane to, gdy w ciszy rodzi się Twój głos Panie… 5 Spis wierszy Spis wierszy 1. stojąc na skraju nieba 1. stojąc na skraju nieba 2. pierwszego dnia 2. pierwszego dnia 3. wezwanie wezwanie 3. 4. jak motyl 4. jak motyl 5. zbuduj swą pustelnię zbuduj swą pustelnię 5. 6. dlaczego Bóg? 6. dlaczego Bóg? 7. jak rozmawiać z Bogiem? 7. jak rozmawiać z Bogiem? 8. jak sprawić, by nas Bóg prowadził w życiu 8. jak sprawić, by nas Bóg prowadził w życiu 9. jak zadbać o ciało i duszę 10. och mała rybko, nie bój się zmian 9. jak zadbać o ciało i duszę? 11. pokusy jak harpie 10. och Mała Rybko, nie bój się zmian 12. chamie kochany 11. pokusy jak harpie 13. za nasze kłótnie – przepraszam Panie 12. chamie kochany 14. żonie 13. za nasze kłótnie – przepraszam Panie 15. módlmy się za dzieci 14. żonie 16. pod dęba silnym ramieniem... 17. wiara 15. módlmy się za dzieci 18. nadzieja 16. pod dęba silnym ramieniem… 19. miłość wiara 17. 20. radość 18. nadzieja 21. na babcinym stole 19. miłość 22. jesień 20. radość 23. błękitny katamaran 24. ciśnie mi głowa 21. na babcinym stole 25. dekomracja 22. jesień 26. szczęście malutkie jak listek błękitny katamaran 23. 27. tylko tak... 24. ciśnie mi głowa… 28. twoje miejsce Ziemia 25. dekomracja 29. Matko stokrotek pełna 6 26. szczęście malutkie jak listek 30. nigdy nie umierasz naprawdę 31. pewnego dnia 27. tylko tak... 32. a gdy to się stanie 28. ciepłe Twe dłonie Panie 33. taniec życia 29. Matko stokrotek pełna 34. poproś, a będzie ci dane 30. 35. ciepłe Twe dłonie Panie 31. 32. 33. 34. 35. nigdy nie umierasz naprawdę pewnego dnia gdy to się stanie taniec życia twoje miejsce Ziemia poproś, a będzie ci dane 7 8 stojąc na skraju nieba jeśli rozsnuwasz Miłość po bezdrożach pochwalona bądź dnia każdego łasko źródła Twe pełne i w rozkwicie usta me czyste i w zachwycie w pieśń osnute serce rozpalone w dnia każdego codzienny różaniec ocalone płomieniem niezwykłym szeptem tego co nienazwane a o czym szumią każdego dnia trawy o czym szczygieł radośnie śpiewa śpiewają drzewa dlatego stoję przez Tobą Panie na skraju nieba i śpiewam 9
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

trwałem umarłem rodzę się żyję
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: