Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00264 005266 24124065 na godz. na dobę w sumie
39,9 - audiobook
39,9 - audiobook
Autor: Długość nagrania: 05:40:33
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-839-211-498-7 Rok wydania:
Lektor: Anna Komorowska
Kategoria: audiobooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> biografie i autobiografie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Nietuzinkowy dziennik kobiety, która znalazła się na zakręcie i aby go pokonać, musi zmierzyć się z przeszłością swoją i własnej rodziny.

Debiutancka powieść Moniki Rakusy to bilans osiągnięć kobiety, która niebawem przekroczy czterdziestkę. Nie jest to jednak kolejna książka o poszukiwaniu księcia z bajki – wprost przeciwnie: bohaterka ma już drugiego męża, dwoje dzieci i na pozór wszystko jej się udaje. Kłopoty pojawią się, gdy mimo stabilizacji i rodzinnego szczęścia zaczyna tracić wiarę w sens życia. Coraz częściej dręczą ją pytania o dojrzałość i poczucie własnej wartości. Bohaterka nie może zaakceptować pierwszych przejawów procesu starzenia, który dotyka jej ciało, i obawia się utraty kobiecości.
Do odzyskania równowagi konieczny staje się dla niej powrót do przeszłości. Musi zastanowić się nad swoją relacją z matką i podjąć walkę z traumą – bagażem otrzymanym wraz z żydowskim pochodzeniem. Takich problemów nie rozwiążą ani pobyty w SPA, ani diety, ani nawet psychoterapia.
Na poły autobiograficzna powieść napisana w formie dziennika przyciąga czytelnika autoironią i chłodnym dystansem, z którymi bohaterka zagłębia się we własną psychikę. Ciekawią również zawarte w niej krytyczne oceny prasy, lektur i telewizyjnych serwisów informacyjnych. Jest to niewątpliwie literatura kobieca, ale napisana tak, że może zainteresować również panów.
Opowieść o skomplikowanym świecie 40-letniej matki i żony czyta aktorka Anna Komorowska.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

39,9
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: