Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00431 005947 20472568 na godz. na dobę w sumie
Archeolog - audiobook
Archeolog - audiobook
Autor: Długość nagrania: 09:21:59
Wydawca: Bellona Język publikacji: polski
ISBN: 978-831-113-052-4 Rok wydania:
Lektor: Jacek Rozenek
Kategoria: audiobooki >> literatura piękna, beletrystyka >> klasyka literatury
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook (-50%)).
Odyseja przeszkód i niebezpieczeństw: walka z żywiołem, biblijnymi plagami, bandytami, skorumpowanym wojskiem. Pasjonująca powieść, której bohaterem jest twórca tzw. Biblii z Montserrat.

Klasztor w Montserrat pod Barceloną, rok 1910. Zakonnik Bonaventura Ubach udaje się w podróż do Ziemi Świętej i Mezopotamii w poszukiwaniu eksponatów do organizowanego w klasztorze muzeum. Zakonnik chce również stworzyć ilustracje do katalońskiego wydania Biblii i w związku z tym zamierza w czasie tej podróży porównać opisy z prawdziwymi sceneriami. Tymczasem z Kairu wyruszy jego śladem człowiek należący do tajemniczej sekty Strażników, którego ostatecznym celem będzie wprowadzenie mnicha z Montserrat w zasadzkę. Jego podróż zamienia się w odyseję przeszkód i niebezpieczeństw.
Ojciec Ubach będzie zmuszony stawić czoła burzom piaskowym, biblijnym plagom, krwawym bandytom, okrutnym szejkom, skorumpowanym wojskom, złodziejom szlachetnych kamieni i wielu innym złym charakterom, którzy będą robili wszystko, żeby uniemożliwić mu spełnienie misji. Pasjonująca powieść przygodowa, której głównym bohaterem jest postać istniejąca naprawdę – benedyktyn Bonaventura Ubach - twórca tzw. Biblii z Montserrat i Muzeum Biblijnego Wschodu, znajdującego się w klasztorze i stworzonego w 1911 roku. Powieść jest podróżą w czasie, która wciąga czytelnika od początku do końca.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Archeolog
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: