Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00122 003379 24077921 na godz. na dobę w sumie
Bezcenny - audiobook 3R
Bezcenny - audiobook
Autor: Długość nagrania: 17:20:00
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7747-999-5 Data wydania:
Lektor: Andrzej Chyra
Kategoria: audiobooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

1945. Niemcy przegrywają wojnę, każdy myśli tylko o sobie. Generalny Gubernator Hans Frank ukrywa najcenniejsze łupy, a wraz z nimi bezcenny sekret, który ma zapewnić mu nietykalność po wojnie. Skarb ginie bez śladu w tajemniczych okolicznościach.

1946. Do Polski powracają zrabowane dzieła sztuki z Damą z gronostajem Leonarda da Vinci na czele. Brakuje Portretu Młodzieńca Rafaela Santi, który od tej pory pozostaje najcenniejszym zaginionym na świecie dziełem sztuki i symbolem grabieży dokonanych w czasie II wojny światowej. W Muzeum Czartoryskich w Krakowie od ponad sześćdziesięciu lat na Rafaela czeka pusta rama.

Współcześnie. Doktor Zofia Lorentz, historyk sztuki i urzędniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych, próbująca sprawić, aby do Polski wróciło choć kilka z ponad 60 000 zaginionych dzieł, zostaje wezwana do kancelarii premiera. Sprawa jest pilna i ściśle tajna. Arcydzieło Rafaela zostało w końcu namierzone, a ona musi odzyskać je dla Polski. Legalna droga nie wchodzi w grę. Jedynym możliwym sposobem jest kradzież. Zofia podejmuje się zadania. Do jej zespołu dołączają cyniczny młody marszand, świeżo emerytowany oficer służb specjalnych i legendarna szwedzka złodziejka, specjalnie w tym celu wyciągnięta z więzienia.

 

ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI (ur. 1976) – powieściopisarz. Debiutował w 2005 roku powieścią grozy Domofon. Sławę przyniósł mu cykl bestsellerowych kryminałów o prokuratorze Teodorze Szackim. Zarówno Uwikłanie, jak i Ziarno prawdy zostały uhonorowane Nagrodami Wielkiego Kalibru i uznane za najlepsze polskie kryminały 2007 i 2011 roku. Obie powieści zostały opublikowane w Stanach Zjednoczonych, gdzie je bardzo dobrze przyjęto. Książki Miłoszewskiego ukazują się m.in. w Niemczech, Rosji, Francji i Wielkiej Brytanii.

Uwikłanie sfilmował Jacek Bromski, a nad ekranizacją Ziarna prawdy pracuje obecnie Borys Lankosz. Prawa filmowe do Bezcennego wyceniono na milion dolarów.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

www.owcazksiazka.pl Wełniaste Podejście do Literatury: Bezcenny - Zygmunt Miłoszewski
soy-como-el-viento.blogspot.com Myśli i słowa wiatrem niesione: Ostatni więzień dwudziestego wieku (Zygmunt Miłoszewski "Bezcenny")
ja-ksiazkoholik.blogspot.com ... bo miłość do książek jest zaraźliwa ;): 31. Zygmunt Miłoszewski - "Bezcenny"

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Bezcenny
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: