Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00320 009336 21044215 na godz. na dobę w sumie
Blondynka, jaguar i tajemnica Majów - audiobook
Blondynka, jaguar i tajemnica Majów - audiobook
Autor: Długość nagrania: 05:46:46
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-559-3 Rok wydania:
Lektor: Beata Pawlikowska
Kategoria: audiobooki >> przewodniki >> literatura podróżnicza
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Pasjonujący reportaż Beaty Pawlikowskiej z podróży po egzotycznej gwatemalskiej dżungli. Razem z jego autorką poznajemy tamtejsze plemiona, zabytki i związane z nimi legendy.

„Blondynka, jaguar i tajemnica Majów” opowiada o samotnej wyprawie znanej polskiej podróżniczki w głąb dawnego imperium Majów. Beata Pawlikowska przez miesiąc wędrowała po Gwatemali. Pokonała w tym czasie długą trasę, która prowadziła przez Rzekę Skorpionów, Domy Ognia, Lodu, Ciemności i Ostrzy, Jaskinię Nietoperzy i Krainę Strachu.
Tytułowa blondynka odkrywa na nowo wiele legend dawnych Indian z Ameryki Środkowej. Opowiada o Kryształowych Czaszkach, kalendarzu Majów i końcu świata, do którego według przepowiedni ma dojść w grudniu 2012 r. Wprowadza nas w życie dzikich plemion kultywujących tradycje przodków – na kartach swojej książki snuje opowieść o ich kulturze i obyczajach.
Liczne przygody, spotykane w drodze osoby i przeżycia wywołane zetknięciem z zupełnie odmienną cywilizacją opisuje z wielkim poczuciem humoru. Przedstawia też bogactwo egzotycznej przyrody – nie tylko pięknej i fascynującej, lecz także stanowiącej dla człowieka śmiertelne niebezpieczeństwo.
Książkę „Blondynka, jaguar i tajemnica Majów” usłyszymy w interpretacji samej autorki. Pawlikowska prowadzi narrację w typowy dla siebie, bardzo naturalny sposób.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Blondynka, jaguar i tajemnica Majów
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: