Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00057 004902 22934830 na godz. na dobę w sumie
Brudny szmal - audiobook
Brudny szmal - audiobook
Autor: Długość nagrania:
Wydawca: Prószyński Media Język publikacji: polski
ISBN: 9788379612260 Data wydania:
Lektor: Krzysztof Plewako-Szczerbiński
Kategoria: audiobooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Autor „Rzeki tajemnic” i „Wyspy tajemnic” powraca! „Brudny szmal” to świetny kryminał, historia miłości i opowieść o wierności samemu sobie.

„Brudny szmal” opowiada historię samotnego barmana Boba Saginowskiego, uwikłanego w proceder przekazywania pieniędzy lokalnym gangsterom w „dziuplach” – bostońskich knajpkach przestępczego półświatka. Bob trafia nagle w sam środek nieudanego napadu rabunkowego i dochodzenia, obnażającego przeszłość dzielnicy, w której przyjaciele, krewni i wrogowie łączą siły, żeby zarobić na życie – bez względu na koszta…

Na podstawie scenariusza Dennisa Lehane’a powstała filmowa adaptacja „Brudnego szmalu” w reżyserii Michaëla R. Roskama. W rolach głównych wystąpili Tom Hardy, Noomi Rapace i James Gandolfini.

Dennisa Lehane'a fascynują zbrodnia, przemoc i ciemna strona ludzkiej duszy. „Brudny szmal” to opowieść o ludzkiej naturze, przewrotna jak słynna „Historia przemocy” Davida Cronenberga i melancholijna jak wszystkie książki Lehane'a.

Piotr Bratkowski, „Newsweek”

Dennis Lehane – jest autorem dziesięciu powieści, w tym „Nocnego życia”, „Mili księżycowego światła”,  „Gdzie jesteś, Amando?”, „Rzeki tajemnic”, „Wyspy tajemnic” i „Miasta niepokoju”. Wraz z żoną Angie i trojgiem dzieci mieszka w Kalifornii.

Copyright © 2014 by Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved. Copyright © for the translation by Maciejka Mazan. Copyright © for the audio edition by Prószyński Media Sp. z o.o.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Brudny szmal
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: