Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00040 005740 22955971 na godz. na dobę w sumie
Głowa Minotaura - audiobook
Głowa Minotaura - audiobook
Autor: Długość nagrania: 10:17:37
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-529-6 Rok wydania:
Lektor: Marcin Popczyński
Kategoria: audiobooki >> kryminał, sensacja, thriller >> kryminał
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Początek 1937 r. We wrocławskim hotelu znaleziono makabrycznie okaleczone zwłoki młodej kobiety. Śledztwo zlecono Eberhardowi Mockowi – bohaterowi kultowego już cyklu kryminałów Marka Krajewskiego.

Jeden z pokoi popularnego we Wrocławiu miejsca schadzek staje się scenerią wstrząsającej zbrodni. Ktoś zgwałcił w nim, potwornie okaleczył i zamordował młodą kobietę. Tożsamość denatki trudno ustalić. Prawdopodobnie była cudzoziemką, bo wśród jej rzeczy znajduje się maszyna do pisania z francuskimi znakami. Hitlerowskie władze Breslau przydzielają śledztwo kapitanowi Abwehry Eberhardowi Mockowi. W tropieniu zabójcy pomoże mu komisarz Edward Popielski, przybyły ze Lwowa, gdzie także znaleziono zabite w ten sam sposób młode kobiety. Czy posługujący się niekonwencjonalnymi metodami detektywi wpadną na trop seryjnego mordercy? Co wspólnego z popełnionymi zbrodniami ma Rita, córka Popielskiego?
Marek Krajewski w „Głowie Minotaura” znów wprowadza na scenę Eberharda Mocka. Nie on jednak gra tym razem pierwsze skrzypce. Towarzyszący mu lwowski komisarz ma taką samą podwójną moralność. Obaj nie unikają podejrzanych spelun, są miłośnikami alkoholu i prostytutek. Nie przebierają też w środkach, które mogą doprowadzić do rozwiązania sprawy.
Autor prowadzi nas nie tylko przez mroczne ulice dawnego Wrocławia, lecz także pokazuje przedwojenny Lwów i jego barwne życie.
„Głowa Minotaura” to powieść napisana ostrym, męskim językiem z elementami ironii – w końcu obaj bohaterowie to mistrzowie ciętej riposty. Autor szczegółowo przedstawia brutalne zbrodnie. Nie stroni też od bałakania, wprowadzając nas w klimat dawnego Lwowa. Powstaje z tego mieszanka, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających fanów kryminałów.
Zawiłe koleje śledztwa przedstawia aktor teatralny i filmowy Marcin Popczyński.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Głowa Minotaura
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: