Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00657 013499 24107368 na godz. na dobę w sumie
Jakoś to będzie - audiobook
Jakoś to będzie - audiobook
Autor: Długość nagrania: 01:12:59
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-78780-19-9 Data wydania:
Lektor: Jacek Kałucki, Sylwester Maciejewski
Kategoria: audiobooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W ostatnich latach w Polsce wiele się zmieniło – generalnie na lepsze. Jednak z przemianami nie wszyscy chcą się pogodzić a co gorsza, nie wszyscy umieją znaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości. Zarówno ci, którzy wychowani byli na PRL-owskim cwaniactwie i „przekręcie”, jak i ci, którzy przez swoją praworządność i naiwność, nie potrafią znaleźć sobie miejsca w „szarej prozie dnia codziennego”.

Jednoaktówka Jakoś to będzie... jest komedią, ale komedią mądrą, wywołującą śmiech, który powoduje refleksje i przynajmniej chwilowe zastanowienie. Każdy z widzów może w niej znaleźć siebie a przynajmniej fragment swojego życia.

 

Jacek Kałucki: absolwent warszawskiej PWST (1978). Zadebiutował rolą Nieznajomego w Holsztyńskim. Później Demetriusz w Śnie nocy letniej, Saint-Just w Dr Guillotin oraz nagradzana rola Ahr-Schreitera w Mrokach. Współpracował z redakcją dziecięco-młodzieżową TVP. Brał udział w popularnych programach „Wyprawy prof. Ciekawskiego” i „Ciuchcia”, przyniosły mu one popularność i sympatię zarówno młodszej jak i starszej widowni. Pisze również sztuki teatralne, scenariusze, felietony, oraz teksty piosenek. Wystąpił w ponad trzydziestu filmach: Konopielka, Pogranicze w ogniu, Kryminalni, Ogród Luizy, Czarny czwartek…, Barwy szczęścia.

Sylwester Maciejewski: absolwent warszawskiej PWST (1978). Pierwsze lata profesjonalnej kariery spędził w stołecznym Teatrze Komedia, gdzie zaangażowała go Olga Lipińska. Zagrał wiele znaczących ról: Kram z piosenkami, Ja się nie boję braci Rojek, Książe Szkocji w Królu Learze i wreszcie kpt. Lebiadkin w Biesach. Za tę rolę został nominowany do nagrody aktorskiej „Feliks”. Wystąpił w wielu filmach: Pieniądze to nie wszystko i Superprodukcji Juliusza Machulskiego, Starej Baśni Jerzego Hoffmana oraz Ławeczce Macieja Żaka. Brał również udział w serialach, m.in.: Lato leśnych ludzi, Miasteczko, Plebania, Rancho.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Jakoś to będzie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: