Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00018 004065 22743766 na godz. na dobę w sumie
Klasa pani Czajki - audiobook
Klasa pani Czajki - audiobook
Autor: Długość nagrania: 11:25:17
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-839-211-495-6 Rok wydania:
Lektor: Patrycja Zywert
Kategoria: audiobooki >> dla dzieci i młodzieży >> dla młodzieży >> literatura popularna >> romanse i opowieści o związkach
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Klasa pani Czajki” to kultowa powieść dla młodzieży. Zdobyła prestiżowe miejsce na liście bestsellerów tygodnika „Wprost”, a jej pierwsze wydanie sprzedało się w nakładzie ponad 30 000 egzemplarzy.

Do pierwszej klasy gimnazjum, której wychowawczynią jest polonistka Barbara Czajka – osoba surowa, ale bardzo sprawiedliwa, trafiają Małgosia, Kamila, Maciek, Kaśka, Kinga, Aleks, Michał Biały, Czarny Michał i Wojtek. Chociaż mają odmienne zainteresowania, różne charaktery, jedni pochodzą z bogatych domów, inni ze średnio zamożnych, przez trzy lata nauki nie odstępują się prawie na krok i tworzą zgraną paczkę przyjaciół. Część z nich szybko odnajduje swoją pierwszą miłość, inni – jak Kamila – muszą poczekać na nią dłużej. Wojtek, który pojawia się w gimnazjum na Saskiej Kępie dopiero w trzeciej klasie, nie zdobywa sobie sympatii i początkowo znajduje się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Wszystko jednak może się zmienić…
„Klasa pani Czajki” to powieść nawiązująca do klasyki literatury młodzieżowej spod znaku książek Edmunda Niziurskiego i Adama Bahdaja. Humorystyczna, napisana współczesnym, lekkim językiem zapoznaje nas z codziennym życiem nastolatków, ich radościami i smutkami.
Książka wkrótce po swoim wielkim sukcesie stała się jedną ze szkolnych lektur uzupełniających. Należy też niezmiennie od czasu pierwszego wydania do pozycji najchętniej wypożyczanych z bibliotek.
O wyjątkowej szkole i jej uczniach przeczyta nam aktorka Patrycja Zywert. Jej żywiołowe wykonanie wciągnie każdego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Klasa pani Czajki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: