Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00296 007570 22992659 na godz. na dobę w sumie
Krążownik spod Somosierry - audiobook
Krążownik spod Somosierry - audiobook
Autor: Długość nagrania: 14:23:27
Wydawca: Qes Agency Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-159-341-6 Rok wydania:
Lektor: Adam Szyszkowski
Kategoria: audiobooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> biografie i autobiografie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
„Krążownik spod Somosierry” to wspomnienia polskiego marynarza, kapitana żeglugi wielkiej. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy marzą o wypłynięciu na dalekie wody.

Książka powstała w odpowiedzi na pytania czytelników, którzy zafascynowani zbiorem opowiadań „Znaczy Kapitan” nie pozwolili autorowi na długie milczenie. „Krążownik spod Somosierry” stanowi kontynuację kultowych wspomnień, ich uzupełnienie i epilog.
Karol Olgierd Borchardt, jeden z najbardziej znanych polskich kapitanów żeglugi wielkiej, po raz kolejny wprowadza nas w świat morza, statków, odwagi i ryzyka. Z zachowaniem chronologii opisuje swoją drogę. Wspomina szkoły morskie w Tczewie i Southampton. Z nostalgią i humorem ukazuje praktyki na statku szkoleniowym „Lwów”, wielkim, trójmasztowym barku pełnym zakamarków. Opisuje podróże, które dla młodych chłopaków były ciężką próbą charakteru, ale też spełnieniem ich marzeń. Wspomina zarówno żelazną dyscyplinę, której wymogom musieli się poddać, jak i wybryki marynarzy, umilających sobie czas na małej przestrzeni statku. Przywołuje ciężkie doświadczenia z rejsów na żaglowcach, statkach handlowych i pasażerskich, przekształconych w czasie II wojny światowej w transportowce wojskowe.
„Krążownik spod Somosierry” to lektura dla wszystkich, którzy chcieliby poczuć atmosferę dalekomorskich wypraw, ciężkiej pracy na statkach oraz niewiarygodnie dynamicznego życia od wschodu do zachodu słońca.
Opowiadania czyta znany aktor Adam Szyszkowski.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Krążownik spod Somosierry
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: