Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00014 000521 24505029 na godz. na dobę w sumie
Lala - audiobook R
Lala - audiobook
Autor: Długość nagrania: 11:19:09
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-414-461-2 Rok wydania:
Lektor: Jacek Dehnel
Kategoria: audiobooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> biografie i autobiografie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
„Tą książką autor […] w imponującym stylu dołącza do grona najciekawszych polskich prozaików” – tak o powieści Jacka Dehnela pisał w „Polityce” Aleksander Kaczorowski, znany dziennikarz i eseista.

Lala przychodzi na świat w 1919 r. w Kielcach. Nikt nie zwraca się do niej po imieniu, bo przez kilka lat dziewczynka go nie miała. I Lalą pozostaje już do końca życia. O losach kobiety, a także innych członków rodziny Bienieckich, wciągniętych w wir pełnej okrucieństw historii XX w., opowiada jej wnuczek – Jacek.
„Lala” Jacka Dehnela to utwór z pogranicza biografii, sagi i wywiadu rzeki. Autor rekonstruuje w nim życie Heleny Bienieckiej – kobiety pięknej, odważnej, obdarzonej głęboką życiową mądrością. Odtwarza jego przebieg na podstawie oderwanych, nierzadko tragicznych historii, a także pełnych humoru anegdot opowiadanych mu wielokrotnie przez babcię. Powieść zachwyca czytelnika stylem gawędy i pięknem prawdziwie poetyckiego języka. Przywołuje świat z przełomu XIX i XX w., wraz z całym jego urokiem powoli odchodzącym w zapomnienie.
Nagrodzona Paszportem Polityki książka Dehnela to przepełniona czułością opowieść o życiu: dzieciństwie, dojrzewaniu, młodości, a także o starości, chorobie i umieraniu.
Doskonała interpretacja samego autora wciągnie i oczaruje wszystkich słuchaczy. Jacek Dehnel stwarza nie tylko nostalgiczną atmosferę wspomnień, lecz także z łatwością wywołuje uśmiech, gdy czyta o zabawnych wydarzeniach z życia Broklów, Karanauchowów i Bienieckich.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

zapiskinaserwetkach.blogspot.com Pani_Wu: O sztuce snucia opowieści

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Lala
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: