Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00042 003504 21001666 na godz. na dobę w sumie
Lato przed zmierzchem - audiobook
Lato przed zmierzchem - audiobook
Autor: Długość nagrania: 09:58:02
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-506-7 Rok wydania:
Lektor: Anna Gajewska
Kategoria: audiobooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Czy kobieta po czterdziestce, matka dorosłych dzieci, całkowicie pochłonięta utrzymaniem domu może przeżyć jeszcze coś emocjonującego? Doris Lessing zapewnia w swojej powieści, że jest to możliwe.

Kate Brown to kochająca matka i żona, i… właściwie to wszystko, co da się o niej początkowo powiedzieć. Od dwudziestu lat zajmuje się jedynie domem: rodzi dzieci, wspiera męża, zaprząta ją codzienna krzątanina. Jej życie zmienia jedna, przypadkowa decyzja. Przyjaciel męża prosi ją, aby zastąpiła tłumacza na londyńskiej konferencji „Żywność dla świata”. Kate niechętnie podejmuje się tego zadania. Sukces, jaki odnosi, sprawia jednak, że jako tłumaczka jedzie do Turcji. Dużo zarabia. Stać ją na urlop w Hiszpanii, dokąd udaje się z młodym Jeffrey’em. Czy nawiąże z nim romans? Co zrobi po powrocie do domu? Kim jest Maureen, która uświadomi Kate wiele spraw?
„Lato przed zmierzchem” to znakomite studium kobiecej natury. Początkowo stłamszonej, potem rozkwitającej. Kate staje się coraz bardziej świadoma swoich pragnień, zrzuca maski, które zakładała przez lata, zmuszona do tego przez tradycyjne angielskie społeczeństwo.
Lessing pisze prostym, subtelnym językiem. Skupia się na przedstawieniu wiarygodnych portretów psychologicznych kreowanych przez nią postaci. Akcja ma dla pisarki drugorzędne znaczenie – chociaż koleje losu bohaterki niejednokrotnie zaskoczą czytelnika.
Powieść „Lato przed zmierzchem” czyta świetna aktorka dubbingowa Anna Gajewska.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Lato przed zmierzchem
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: