Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00294 007571 22992642 na godz. na dobę w sumie
M jak merde! - audiobook
M jak merde! - audiobook
Autor: Długość nagrania: 09:47:13
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-564-7 Rok wydania:
Lektor: Marcin Rudziński
Kategoria: audiobooki >> kryminał, sensacja, thriller >> sensacja
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Błyskotliwa, pełna ironii i humoru powieść o przygodach agenta fajtłapy rozbawiła całą Europę. Jej autor, dziennikarz Stephen Clarke w inteligentny i nieco szyderczy sposób naśmiewa się z Francuzów.

Koleżanka Paula Westa wkrótce zostanie żoną francuskiego arystokraty. O zorganizowanie wesela prosi jednak swojego przyjaciela – typowego Brytyjczyka. Anglik przygotowujący przyjęcie i poczęstunek dla Francuzów? I to w dwa tygodnie?! Jakby tego było mało, uwagę Paula zaczyna zaprzątać piękna i uwodzicielska Gloria Monday, zwana enigmatyczne M. Mężczyzna wyjeżdża z nią na romantyczną wycieczkę na wybrzeże. Na miejscu zaczyna podejrzewać, że M. chce… zgładzić nowego prezydenta Francji.
W „M jak merde!” roi się od nieprzewidywalnych wydarzeń. Aresztowania, tajni agenci francuskich służb specjalnych, szpiegowanie, organizowanie przyjęcia to codzienność Paula.
Powieść Stephena Clarke’a zapewnia doskonałą zabawę. Zderzenie dwóch, jakże odmiennych kultur daje świetny efekt komiczny. Nie brakuje tu również ironii i złośliwości, z jaką Anglicy komentują zwyczaje swoich sąsiadów z Kontynentu, oraz brytyjskiego poczucia humoru. Naiwny West wielokrotnie skompromituje się przed Francuzami i przekona się, że życie w Paryżu to nie sielanka – zwłaszcza jeśli jesteś rodowitym Anglikiem.
Przygody Paula Westa, który może nie jest tak skuteczny jak James Bond, ale na pewno dużo zabawniejszy niż agent 007, opowie nam aktor Marcin Rudziński.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

M jak merde!
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: