Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00397 003769 22925055 na godz. na dobę w sumie
Między tęsknotą lata a chłodem zimy - audiobook
Między tęsknotą lata a chłodem zimy - audiobook
Autor: Długość nagrania: 20:20:10
Wydawca: Czarna Owca Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-554-268-4 Rok wydania:
Lektor: Andrzej Mastelarz
Kategoria: audiobooki >> kryminał, sensacja, thriller >> sensacja
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook (-14%)).
Pierwsza powieść trylogii policyjnej Leifa GW Perssona dotycząca nierozwiązanej sprawy zabójstwa premiera Olofa Palmego w 1986 r.

W 1986 r. Szwecją wstrząsnęło zabójstwo premiera Olofa Palmego, który 28 lutego w Sztokholmie zginął od kuli zamachowca. Sprawa odbiła się głośnym echem na całym świecie i do dziś nie została rozwiązana.
Trylogia policyjna Leifa GW Perssona opowiada jedno z możliwych rozwiązań tego największego nierozwikłanego do dziś śledztwa we współczesnej Szwecji. Mimo upływu ponad 20 lat to zabójstwo wciąż stanowi otwartą ranę w szwedzkim społeczeństwie. W śledztwie w tej sprawie wyprodukowano więcej dokumentów niż po zabójstwie prezydenta Kennedy’ego, ale ten gigantyczny wysiłek na razie przyniósł mizerne efekty.
Persson odkrywa złożoną sieć międzynarodowego szpiegostwa, chciwości, zwykłej niekompetencji i słabości szwedzkiego wywiadu, która według niego doprowadziła do morderstwa premiera. To niezwykle wciągająca i bogata w fakty kombinacja satyry, thrillera, dramatu psychologicznego i powieści policyjnej o największym śledztwie kryminalnym we współczesnej historii Szwecji. Autor znakomicie wykorzystuje swoje doświadczenie – zanim został pisarzem, pracował m.in. jako kryminolog, konsultant i doradca w Ministerstwie Spraw Społecznych, w kancelarii premiera i w Ministerstwie Sprawiedliwości – dzięki temu jego powieści odznaczają się przenikliwością i są mocno osadzone w realiach. Persson próbuje pokazać upadek państwa konstytucyjnego oraz rysy na szwedzkim społeczeństwie dobrobytu, które pochłaniają coraz więcej ofiar. Seria trzech powieści Leifa GW Perssona obejmuje okres od końca lat 70. ubiegłego wieku do połowy pierwszej dekady nowego milenium.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Między tęsknotą lata a chłodem zimy
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: