Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00259 007022 21557645 na godz. na dobę w sumie
Miejsce - audiobook
Miejsce - audiobook
Autor: Długość nagrania: 5 godz. 6 min.
Wydawca: Parlando Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-951005-4-3 Data wydania:
Lektor: Grzegorz Pawlak
Kategoria: audiobooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Książki napisane przez aktorów, celebrytów i ludzi mediów to często „niby-książki”, „książki-wydmuszki”, których magnetyzm mierzy się przede wszystkim popularnością autorów.

Powieść Dominiki Kluźniak nie tylko wymyka się z tego formatu, ale wręcz nie ma z nim nic wspólnego. „Miejsce” to debiut, ale debiut pełnowymiarowy, mający wszystkie atrybuty najprawdziwszej literatury: krwistego bohatera, adekwatną stylistykę i przemyślaną, niezwykle wrażliwą tkankę fabularną.

Prowadzący popularny kulinarny show M., po śmierci ukochanej postanawia porzucić swoje łatwe, wielkomiejskie życie. Odkupuje dom na odludziu, gdzie spędzał chłopięce lata i opuszcza Warszawę. Przygarnia jeszcze psa, w towarzystwie którego będzie od teraz obłaskawiał swoją samotność.

Nieoczywistość, ale i delikatność, z jaką autorka opowiada o próbach życia według własnej miary, o ucieczce od opresyjnego „muszę” do wymarzonego „chcę”, o redukowaniu swoich pragnień, weryfikowaniu relacji z bliskimi, ze światem sprawia, że podążając za historią bohatera, niejako przy okazji sami sobie też zadajemy głębokie i być może najważniejsze pytania.

Atutem audiobooka jest niezrównany Grzegorz Pawlak, który prowadzi nas przez powieść w otulinie swojego ciepłego głosu i wspaniałej interpretacji.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Miejsce
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: