Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00218 003088 21325902 na godz. na dobę w sumie
Niespokojny człowiek - audiobook
Niespokojny człowiek - audiobook
Autor: Długość nagrania: 19:45:22
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-579-1 Rok wydania:
Lektor: Leszek Filipowicz
Kategoria: audiobooki >> kryminał, sensacja, thriller >> kryminał
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Ostatnia powieść z Kurtem Wallanderem! Jej pierwszy nakład – 125 000 egzemplarzy – rozszedł się w Szwecji w ciągu kilku dni.

Komisarz Wallander czuje zbliżającą się starość. Kupuje psa i przenosi się do domku pod Ystad. Dowiaduje się też od córki Lindy, że zostanie dziadkiem. Ojcem dziecka jest syn emerytowanego oficera marynarki wojennej Håkana von Enkego. Wallander poznaje starego wojskowego w czasie jego 75. urodzin. Ten ujawnia mu tajemniczą historię z lat 80. XX w., kiedy pływał jeszcze po Morzu Bałtyckim. W czasie manewrów na szwedzkich wodach terytorialnych pojawił się obcy okręt podwodny. Von Enke dostał jednak rozkaz, aby go nie atakować. Do tej pory zastanawia się, do jakiego państwa należała jednostka. Jest już bardzo blisko rozwiązania… ale nagle znika. Niedługo potem ginie również jego żona. Komisarz rozpoczyna prywatne śledztwo, najniebezpieczniejsze ze wszystkich…
„Niespokojny człowiek” to pożegnanie z bohaterem, który „dla milionów czytelników stał się realną postacią” („Der Spiegel”). Coraz starszy, nękany chorobami komisarz nieustraszenie prowadzi swoje ostatnie śledztwo obejmujące zasięgiem najwyższe władze.
Henning Mankell jak zawsze nie zawiódł. Tym razem napisał doskonały, trzymający w napięciu kryminał polityczno-szpiegowski. Jest to zarazem przejmująca książka o starości i odchodzeniu.
Powieść czyta ceniony lektor audiobooków Leszek Filipowicz.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Niespokojny człowiek
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: