Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00140 002158 20860727 na godz. na dobę w sumie
Pieśń łuków. Azincourt - audiobook 2R
Pieśń łuków. Azincourt - audiobook
Autor: Długość nagrania: 17:22:00
Wydawca: Aleksandria Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-60313-59-6 Data wydania:
Lektor: Leszek Wojtaszak
Kategoria: audiobooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Historia batalii, która wywołała w całej Europie falę poruszenia została złączona z losami zdolnego łucznika Nicholasa Hooka, banity szukającego odkupienia. Pisarz prowadzi czytelnika przez pełną dramatów akcję podpartą rzetelną wiedzą historyczną, w której nie zabraknie nawet ciekawostek technicznych dotyczących ówczesnej broni, budowli itp. Autor w iście sienkiewiczowskim stylu kieruje młodego bohatera ku przeznaczeniu. Co znajdzie Nicholas na błotnistych polach bitwy: zagładę, czy może ocalenie?                

Audiobook zawiera ponad 4 godziny specjalnie dla niego skomponowanej klimatycznej muzyki. W przygotowaniu ekranizacja powieści

 

Bernard Cornwell jest najpopularniejszym i najbardziej poczytnym angielskim pisarzem powieści historycznych. Jak nikt inny potrafi pokazać historię jednego człowieka wplecioną w wartkie nurty historii, jego książki sprzedają się w milionach egzemplarzy. Jest ulubionym pisarzem Georga R. Martina, w dowód uznania dla jego twórczości został oznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Leszek Wojtaszak - aktor, absolwent krakowskiej PWST. Poznaniak z urodzenia i charakteru, zdystansowany do świata i siebie. Indywidualista, samotnik, z wszystkich dźwięków najbardziej lubi ciszę i fado. Posiadacz czarnego pasa w sarkazmie.

 

Azincourt to jedno z najżywiej oddziałujących na naszą wyobraźnię epickich wydarzeń w dziejach Anglii […] Jest to tryumf słabego nad silnym, zwycięstwo prostego żołnierza nad dosiadającym konia rycerzem i stanowczości nad pychą. […] Jest to również opowieść o prawdziwej rzezi i okrucieństwie.
Sir John Keegan, The Face of Battle

Bitwa pod Azincourt stanowiła jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń w dziejach średniowiecznej Europy. […]Coś doprawdy niezwykłego musiało się wydarzyć w dniu 25 X 1415 roku[…] Wypadki tamtego pamiętnego dnia były tak zdumiewające, że bitwa wciąż pozostaje sławna, mimo iż minęło już blisko sześćset lat.
Bernard Cornwell

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

mcagnes.blogspot.com Dowolnik: "Pieśń łuków. Azincourt" Bernard Cornwell - krew i flaki!
klub-aa.blogspot.com Klub A+A. Ambrose i Andrew Vysotsky: Bóg jest zawsze po stronie zwycięzcy, czyli Azincourt Bernarda Cornwella

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Pieśń łuków. Azincourt
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: