Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00191 004939 22935198 na godz. na dobę w sumie
Przygody Tomka Sawyera - audiobook
Przygody Tomka Sawyera - audiobook
Autor: Długość nagrania: 07:12:28
Wydawca: Aleksandria Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-031-310-7 Rok wydania:
Lektor: Ireneusz Załóg
Kategoria: audiobooki >> lektury szkolne, opracowania lektur >> klasy 1-3
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
„Przygody Tomka Sawyera” to jedna z najsłynniejszych powieści dla młodzieży i zarazem najbardziej znane dzieło amerykańskiego pisarza Marka Twaina.

„Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji” – tak brzmi najczęściej bodaj przytaczany cytat z Marka Twaina. Najbardziej znaną książką amerykańskiego pisarza jest zaś historia kilkunastoletniego chłopca o bujnym temperamencie, żyjącego ponad sto lat temu w St. Petersburgu nad rzeką Missisipi.
Tomek również nie przepadał za szkolną edukacją, ale zdobywał sporo ciekawych doświadczeń bez chodzenia na lekcje. Dzięki temu, że akcja powieści rozgrywa się w końcu XIX w., współczesny czytelnik może przyjrzeć się ówczesnemu społeczeństwu amerykańskiej prowincji, ukazanej z perspektywy nastolatka. Powieść prócz warstwy obyczajowej ma również mrożące krew w żyłach wątki kryminalne – dochodzi nawet do morderstwa...
„Przygody Tomka Sawyera” doczekały się setek przekładów, w tym aż dwunastu na język polski. Co ciekawe, aż dziewięć z polskich tłumaczeń powstało po 1995 r. Widać, przełom stuleci był czasem wielkiej mody na dzieło Twaina.
Książkę wielokrotnie ekranizowano, nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Jako pierwszy powstał w 1907 r. niemy film „Tom Sawyer”. W Związku Radzieckim „Przygody Tomka Sawyera” ekranizowano aż dwa razy – w 1947 i 1981 r., a meksykańska adaptacja nosiła tytuł „Przygody Juleczka” („Las Aventuras de Juliancito”).

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Przygody Tomka Sawyera
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: