Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00130 007086 22567316 na godz. na dobę w sumie
Rodzina Połanieckich - audiobook
Rodzina Połanieckich - audiobook
Autor: Długość nagrania: 25:07:00
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-699-829-9 Rok wydania:
Lektor: Anna Nehrebecka
Kategoria: audiobooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Powieść o trudach małżeńskiego życia. Przeniesie nas jednak nie tylko w świat uczuć, lecz również pokaże życie polskiej szlachty i przedsiębiorców z końca XIX w.

Ostatnie lata XIX stulecia. Stanisław Połaniecki, technik i właściciel domu handlowego w Warszawie przyjeżdża do szlacheckiego majątku Krzemień, aby odebrać pieniądze od jego właściciela Pławickiego. Okazuje się, że dłużnik ma piękną córkę Marynię. Stach, który uważa, że do szczęścia brakuje mu tylko żony, postanawia wziąć ślub właśnie z nią. Czy jednak panna żywi do niego równie ciepłe uczucia? Czy nie znienawidzi Połanieckiego, kiedy ten sprzeda majątek jej ojca, żeby odzyskać dług?
„Rodzina Połanieckich” to jedna z obyczajowych powieści Henryka Sienkiewicza. Oprócz wątku romansowego znajdziemy w niej również doskonale przedstawione zmagania z małżeńską codziennością. Bardziej skomplikowaną niż powszechne w literaturze „żyli długo i szczęśliwie”. Bohaterowie książki mają swoje słabości, zmagają się z pokusami. Niektórzy chcą być bogaci, inni mieć emocjonujące życie. Są pełni rozterek, a do miłości muszą dojrzeć. Czy wszystkim to się uda?
„Rodzinę Połanieckich” usłyszymy w interpretacji doskonałej aktorki teatralnej i filmowej Anny Nehrebeckiej. Do jej popularności przyczyniła się m.in. rola Maryni w filmowej i serialowej adaptacji książki.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Rodzina Połanieckich
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: