Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01165 007084 21294745 na godz. na dobę w sumie
Senność - audiobook
Senność - audiobook
Autor: Długość nagrania: 07:10:58
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-526-5 Rok wydania:
Lektor: Marcin Popczyński
Kategoria: audiobooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Powieść wyjątkowa, nie tylko pod względem poruszanych w niej problemów. Równolegle z nią powstawał bowiem film Magdaleny Piekorz pod tym samym tytułem, z wieloma świetnymi kreacjami aktorskimi.

Przejmująca opowieść o samotności i życiowym letargu. Adam, młody lekarz pochodzący z prowincji, zmaga się ze swoim homoseksualizmem i poczuciem winy wobec rodziców, których nadzieje zawiódł. Ogarnięty niemocą twórczą Robert nie może pogodzić się z tym, że prawdopodobnie nigdy już nie stworzy wybitnego dzieła. Róża – dawniej zdolna i uznana aktorka – teraz cierpi na narkolepsję i jest całkowicie zależna od swojego „pana męża”. Czy przypadkowe spotkanie odmieni ich życie?
Wielowątkowa, drapieżna i poruszająca powieść jest świetnym studium współczesnego człowieka. Uśpieni bohaterowie tkwią w marazmie, nie potrafią wyrwać się z rutyny i spod wpływu najbliższych. Może jednak podejmą walkę o własne życie…
Wojciech Kuczok to mistrz gier słownych. Niewielu pisarzy młodego pokolenia tak sprawnie jak on posługuje się językiem, co udowodnił w „Gnoju”, a teraz potwierdza w „Senności”. Doskonale nakreślone portrety bohaterów i pełen emocji, plastyczny opis uzupełniają filmową wersję książki. Scenariusz do opowieści, w której bohaterów wcielili się m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Michał Żebrowski, Joanna Pietrzak i Bartosz Obuchowicz, także napisał Kuczok.
Historię trojga samotnych ludzi czyta aktor teatralny i filmowy Marcin Popczyński.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Senność
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: